Історія

ЗНО -2022

З програмою ЗНО з історії можна ознайомитися за посиланням https://testportal.gov.ua/progist/

ЗНО - 2020

04 червня 2020 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з історії України.

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати історію України для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з історії України визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з історії України для закладів загальної середньої освіти.

Сертифікаційна робота з історії України налічує 60 завдань різних форм і складається з двох частин: «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.» (30 завдань) та «Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.» (30 завдань).

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з історії України за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи).

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали історію України для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань частини «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з історії України буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 20 червня 2020 року.

ЗНО - 2019

ЗНО - 2018

Історія України

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з історії України відбудеться 6 червня.

Програма ЗНО історії України

Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

Характеристики сертифікаційних робіт з історії України.

Працівниками ЛРЦОЯО розроблено новий тренажер з історії України «Абетка». Це можливість попрацювати з тестовими завданнями, які містять поняття і терміни, що відповідають чинній програмі ЗНО з історії України, а також програмі ЗНО з історії України , затвердженій наказом МОН №696 від 26.06.2018 (програма буде чинною з 2020р.).

Тренажер «Абетка» містить:

- алфавітний покажчик термінів (визначення понять і термінів відповідно до історичних періодів, згруповані за літерами);

- у блоці «тестові завдання» деякі слова виділені. Щоб переглянути, що означає той чи інший термін або поняття потрібно натиснути на відповідну літеру;

- у блоці «логічні пари» немає підказок (Слова не виділено, алфавітний покажчик термінів відсутній, правильні відповіді не відображаються).

Зверніть увагу: після обрання Вами відповіді у блоці «тестові завдання», правильна відповідь підсвічується зеленим кльором. Наступне завдання завантажується автоматично.

Перейти до тренажера

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2019 року містить вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з цього навчального предмета, а також конкретизує, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів. Також у програмі наведено перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, список персоналій обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами.

Завантажити програму у форматі PDF.

У характеристиці сертифікаційної роботи з історії України визначено структуру тесту, час, відведений на його виконання, конкретизовано кількість та типи завдань, уміщених до сертифікаційної роботи, наведено схему нарахування тестових балів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати історію України як другий (або третій) предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з історії України будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 21 червня 2018 року.

Збірки тестових завдань минулих років