Батькам

Що зміниться в шкільному харчуванні з 2021 року.docx
Лютий.docx
РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ ТА ХАРЧОВІ ЗВИЧКИ.docx
Пам.docx
ЇЖА З СОБОЮ.docx
Багато вже було сказано і написано про реформу шкільного харчування.docx

Медогляд школярів перед 1 вересня необов'язковий Міністерство охорони здоров’я у сьогоднішніх умовах рекомендує проводити щорічні медичні огляди школярів ближче до дня народження дитини і не приурочувати їх до початку навчального року.

Про це, відповідаючи на запитання батьків і вчителів, сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, жодним нормативно-правовим актом Міністерства охорони здоров'я не визначено, що медичні огляди дітей повинні проводитись або в травні або серпні - вересні на початку нового навчального року.

«Медичні огляди для дітей дорослого віку проводяться один раз на рік. Тому ми звертались з проханням до батьків і вчителів проводити медичні огляди ближче до дня народження дитини. Це дозволить зменшити кількість черг, покращити якість медичних оглядів і буде запобігати скупченню дітей та дорослих у передшкільний період», - повідомив Ляшко.

Коронавірус у світі: що п... аби вберегти свою дитину
5 РЕЧЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС, ... ТА МОЗ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Шановні батьки майбутніх першокласників !

Запрошуємо Вас на батьківські збори 09 листопада 2019 року о 10.00 годині. Зустріч відбудеться у приміщенні школи № 64.

Щодо інформування про можливість участі у тренінгу «Роль батьківської спільноти в реформі освіти»

В межах конкурсу міні-проектів «Лідери інновацій», який громадська організація «Фонд розвитку Маріуполя» впроваджує спільно з Маріупольською міською радою, заплановано проведення тренінгу «Роль батьківської спільноти в реформі освіти».

Захід розрахований на представників активної батьківської громадськості, батьківських комітетів класів та шкіл, а також освітян, які мають бажання поглибити знання з педагогіки партнерства. Тренер - Сергій Дятленко, експерт з питань освіти програми "U-LEAD з Європою".

В межах навчального курсу заплановано:

1) Розкрити питання особливостей освітньої реформи та можливостей, які вона відкриває перед учасниками освітнього процесу.

2) Дати відповіді на питання, що хвилюють батьків щодо освіти їх дітей, зняти соціальну напругу.

3) Розповісти батькам про їх роль у освітньому процесі та можливості впливу на нього.

4) Ознайомити з порядком формування Піклувальної ради.

Тренінги відбудуться 22 та 23 жовтня 2019 року, на базі громадської організації "Фонд розвитку Маріуполя" (пров. Нахімова, 6).

Для участі в одному з двох тренінгів необхідно зареєструватися до 13 жовтня через електронну форму https://cutt.ly/VwM2iCp. Результати відбору стануть відомі до 18 жовтня.

Батькам про підлітковий суїцид

Які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), у якій, зокрема, зазначить групу для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Які довідки потрібні для відвідування школи

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду».

Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

У довідці для школи лікар зазначає:

    • прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;

    • місце проживання дитини, телефон батьків;

    • найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;

    • дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);

    • висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис);

    • групу для занять фізичною культурою;

    • рекомендації.

2. Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень»

Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.

Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення - планові чи пропущені.

Профілактичний візит до вашого лікаря - чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.

Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, - безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров’я.

Чи потрібна для школи медична карта (форма № 026/о)

«Медична карта дитини» (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна - дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.

Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», - йдеться у Законі. Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я.

Зарахування дітей до закладів освіти. Медичні довідки

Міністерством охорони здоров'я надані роз’яснення щодо медичних довідок необхідних для зарахування дитини до дитячого садка або школи.

Згідно з листом МОЗ відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина.

Для вступу дитини до школи батьки надають довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд (форма № 086-1/о).

Яка довідка потрібна для відвідування дитсадка

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, у якому спостерігається дитина.

У довідці лікар має зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові дитини;

  • дату народження;

  • місце проживання;

  • інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.

Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.

Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми.

Яка довідка потрібна для відвідування школи

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для надання медичному працівнику закладу середньої освіти Форма № 0 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду». Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Про форми для профілактичних щеплень

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о). Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Відповідно до листа-роз’яснення МОЗ, інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати. Слід зазначити, що порядок прийому дітей до спеціалізованих закладів освіти, зокрема компенсаторного типу, здійснюється на підставі відповідних нормативно-правових актів, якими можуть передбачатися додаткові вимоги.

як відомо, МОЗ України скасував «Медичну карту дитини» (форма № 026/о), яка раніше зберігалась у школах та дитсадках: дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу.

Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII.

«Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», - йдеться у законі.

Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Шановні батьки!

За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці.

У нашій школі з 24 по 28 квітня 2017 року також проходив Тиждень з Охорони праці та Тиждень знань з безпеки життєдіяльності. Вчителі закладу проводили різноманітні заходи та інформаційні хвилинки з учнями з питань безпеки життєдіяльності. Проведено виставку малюнків "Охорона праці очима дітей", спортивні змагання для початкової, середньої та старшої ланок.

28 квітня проведено єдиний урок, присвячений Всесвітньому дню охорони праці, організовано перегляд тематичних фільмів та презентацій, проведено анкетування учнів. Підбито підсумки проведеного тижня.

Слід зазначити, що робота з питань безпеки життєдіяльності дітей та дорослих ведеться у закладі постійно. Вчителі вивчають з дітьми пам'ятки, інструкції, проводять лекції, інструктажі, зустрічі з представниками різних служб порятунку. На сайті закладу є розділ Правила безпеки, де також розміщені пам'ятки з безпеки життєдіяльності, з якими пропонуємо вам ознайомитись разом зі своїми дітьми.

Крім того, місто Маріуполь є прифронтовим, що вимагає від нас особливого ставлення до вивчення з дітьми правил поведінки під час артобстрілів, терористичних дій, знання правил мінної та пожежної безпеки.

У зв'язку з цим звертаємося до Вас з проханням підтримати ініціативу просвітницької роботи з питань безпеки життєдіяльності з вашими дітьми, проводити з ними бесіди щодо дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі.

Просимо Вас бути прикладом для своїх дітей і самім дотримуватись правил безпеки життєдіяльності та охорони праці. Бажаємо Вам міцного здоров'я та благополуччя!

Шановні батьки!

Рішенням Маріупольської міської ради від 28.02.18№7/28-2437 було прийнято Положення про громадський бюджет м. Маріуполь. Один із напрямків даного Положення є Програма «БАТЬКІВСЬКИЙ ФОНД». Ця програма направлена на співфінансування (батьківські кошти + міський бюджет) для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти міста. Прошу Вас ознайомитися з Програмою «БАТЬКІВСЬКИЙ ФОНД» та прийняти участь в подальшій її реалізації (ГЛАВА 2. Програма «БАТЬКІВСЬКИЙ ФОНД»).

З повагою, директор ЗОШ № 64 Святна М. А.