Англійська мова

ЗНО 2022

З програмою можна ознайомитися за посиланням https://testportal.gov.ua/progeng/

Документ Google

АНГЛІЙСЬКА МОВА - 2020

02 червня 2020 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови.

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту можуть обрати англійську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року, які обрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. Для тих, хто вивчав англійську мову на стандартному або академічному рівні, в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17–32 частини «Читання», №39–43, №49–53 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо». Для тих, хто вивчав англійську мову на профільному рівні використовуватиметься тестовий бал отриманий за виконання усіх завдань тесту.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 20 червня 2020 року

ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ

У характеристиці сертифікаційної роботи з англійської мови визначено структуру тесту, час, відведений на його виконання, конкретизовано кількість та типи завдань, уміщених до сертифікаційної роботи, наведено схему нарахування тестових балів. Детальне ознайомлення з цією інформацією допоможе випрацювати власну стратегію ефективної роботи під час зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови.

Сертифікаційна робота з англійської мови містить 59 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 72. На виконання сертифікаційної роботи відведено 150 хвилин.

Робота складається з чотирьох частин:

  • Частина «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (Tasks 1–3) містить 16 завдань різних форм. Відповіді на ці завдання треба позначити в бланку відповідей А.

  • Частина «Читання» (Tasks 4–7) містить 22 завдання різних форм. Відповіді на ці завдання позначаються в бланку відповідей А.

  • Частина «Використання мови» (Task 8 і Task 9) містить 20 завдань. Відповіді на ці завдання позначаються в бланку відповідей А.

  • Частина «Письмо» містить одне завдання відкритої форми. Відповідь на це завдання записується в бланку відповідей Б.

Результат виконання всіх завдань Tasks 1–3 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», Tasks 4–6 частини «Читання», завдань 39–43 Task 8, завдань 49–53 Task 9 частини «Використання мови» та завдання частини «Письмо» буде зараховано (за вибором злобувача) як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти і вивчали англійську мову на рівні стандарту.

Результат виконання всіх завдань буде використано під час прийому до закладів вищої освіти та буде зараховано (за вибором здобувача) як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти і вивчали англійську мову на профільному рівні.

Типи завдань сертифікаційної роботи та схеми нарахування балів за виконання завдань

* – завдання, результат виконання яких буде зараховано як результат державної підсумкової атестації для випускників, які вивчали англійську мову на рівні стандарту

Завантажити характеристику у форматі PDF.

Пробне ЗНО з англійської мови з коментарями фахівців

Зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови буде проведено 28 травня 2019 року. Виконання частини завдань тесту зараховуватимуться як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на рівні стандарту або академічному рівні.

Результат виконання завдань всього тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на профільному рівні, а також буде використовуватися під час вступної кампанії 2019 року.

Освіта.ua пропонує всім, хто готується до тестування з цього предмета, безкоштовний онлайн-сервіс, що містить завдання пробного тесту ЗНО з англійської мови, який був проведений 30 березня 2019 року, правильні відповіді на завдання тесту, а також ґрунтовні пояснення провідних фахівців до кожного з завдань тесту.

Використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту, ознайомитись із формами завдань та розрахувати час роботи над тестом.

ПРОБНИЙ ТЕСТ З КОМЕНТАРЯМИ ЕКСПЕРТІВ

Як не завалити граматику на ЗНО-2019 з англійської

Використання мови – не найскладніша секція іспиту ЗНО з англійської, але з нею виникає найбільше проблем, оскільки кожне з двох завдань має варіанти відповідей, а отже, студенти вмикають “рандомний вибір” частіше, аніж варто. А тут потрібно проаналізувати кожне слово на предмет:

    • збігу граматичної форми: чи підходить варіант за часом (наприклад, Present Perfect або Past Simple), за формою(деякі слова після себе беруть герундій, а деякі – інфінітив);

    • збігу лексичної форми (прикметник (adjective) потрібний або прислівник (adverb));

    • збігу за сенсом (прочитати тест побіжно та зрозуміти, який із чотирьох варіантів відповіді підходить за відтінком значення).

Зрозуміло, що для того, щоби такий аналіз зробити, потрібно знати правила та форми, слова та відтінки їхніх значень. Які ж саме розділи граматики потрібні?

По-перше, часи. Це лише здається, що їх 16 для активного стану (Active Voice) і 10 для пасивного (Passive Voice). За фактом, є чотири групи (Simple, Continuous, Perfect, Perfect Continuous) для Active Voice і три групи (Simple, Continuous (Present & Past), Perfect) для Passive Voice. Погодьтеся, що 7 і 26 – це відчутна різниця. Так що не так усе вже і страшно.

По-друге, слова, які після себе беруть герундій або інфінітив. Так, тут уже потрібно їх вчити. Але ж це можна робити весело! Наприклад, зібрати собі табличку – і на кожне слово вигадати жарт про друзів або знайомих. А хоч би й із друзями вигадувати разом.

По-третє, фразові дієслова. Це, звісно, підступно з боку англомовного світу – так ускладнювати життя всім іншим. Але й тут є вихід. Згадуємо дитячий садочок і малюємо сніжинки.

Врешті-решт, є програми на кшталт Flashcards, де можна створювати цілі архіви різних фразових дієслів і потім переглядати в транспорті дорогою до школи або додому.

По-четверте, стійкі вирази. Деякі слова добре (і правильно) звучать разом, деякі не звучать. Покладатися на особисте “звучить-не звучить” не слід. Краще все ж таки подібні вирази перевіряти та запам’ятовувати.

Й останнє у групі must-learn – це умовні речення (Conditionals). Їх усього три основні групи, які потрібно знати й пам’ятати: реальне майбутнє, вигадані ситуації, нереальне минуле (шкодування та критика). Найпростіше: зробити собі три перевірочні приклади та запам’ятати ще 5–6 слів (as soon as, unless, when, as long as, provided that, etc.), які використовуються замість if.

Це, загалом, база, яка допомагає успішно виконувати граматичну частину “Використання мови ”. Якщо дозволяє час і є бажання, то ось ще:

    • Possessive Case (sister‘s – sisters’)

    • Personal Pronouns VS Possessive Adjectives (mine-my)

    • Determiners (other/another, this/that/these/those, each/every, either/neither, etc.)

    • Nouns (plurals, countable/uncountable)

    • Adjectives (-ing/-ed; comparisons)

    • Modals (must, have to, should, can, may, etc.)

Тепер давайте докладніше розглянемо самі завдання.

Їх усього два, у кожному по 10 питань. Завдання №8 (питання 39–58) – це, зазвичай, текст із 200–300 слів і десять питань до нього, а завдання №9 (питання 49–58) – це два невеликих тексти (до 150 слів кожен) і до них п’ять питань.

Обидва завдання пропонують доповнити абзаци/речення в тексті словосполученнями чи словами з поданих варіантів. Завдання №8 перевіряє знання синонімів, фразових дієслів, частин словосполучень, ідіом. Варіанти відповідей представлені мовними одиницями, які належать до однієї частини мови та мають однакову граматичну форму, але відрізняються за значенням. Завдання №9 перевіряє знання англійської граматики. Варіанти відповідей представлені різними граматичними формами однієї лексичної одиниці.

Завдання оцінюється в 1 бал, якщо надана правильна відповідь, і в 0 балів, якщо відповідь неправильна, обрано більше за один варіант або відповідь не обрана взагалі.

Стратегія роботи з такими завданнями не дуже складна, але потребує уваги та аналізу:

    1. Читаємо текст для загального розуміння. Не акцентуємося на прогалинах. Читаємо швидко. Мета – вловити загальний сенс написаного.

    2. Обираємо варіант із чотирьох запропонованих, спираючись на значення слів і тексту (слова-варіанти часто бувають синонімами, але за сенсом підходить лише одне), а також граматику (щоби збігалися форми дієслів або артикль + іменник, або щоб утворювалося стійке словосполучення/фразове словосполучення/фразове дієслово).

    3. Не затримуємося на питаннях довго. Пару хвилин подумали – й пішли далі. Якщо застрягли на певному питанні, відмітили його пташечкою-зірочкою – і перейшли до наступного питання.

    4. Перечитуємо текст уже зі вставленими відповідями, перевіряємо себе, дороблюємо питання із зірочками.

Почнемо з прикладів на лексику (слова, словосполучення, ідіоми):

First came the Great Wall of China, said to be the only monument ______________ from space.

A looked B visible C shown D publicised

Варіант D одразу прибираємо, оскільки нічого оголошувати (рекламувати) з космосу ми не можемо. Залишаються три. Shown – продемонстрований, нам не підходить, адже Велику Стіну нам не показують із космосу 🙂

Відповідно, А чи В. Looked не зовсім підходить за сенсом(оскільки вимагає виконавця: хто саме дивиться) і граматично (looked at). Отже, В (visible – помітний неозброєним оком) – правильна відповідь.

А ось варіант із прийменниками та стійкими виразами:

That was announced by Hollywood start Bipasha Basu who, along _____________ Oscar-winning actors Ben Kingsley and Hilary Swank presented the ceremony.

A for B to C at D with

Правильним буде лише варіант D, оскільки вираз звучить: along with – разом із. Не знаючи це словосполучення, здогадатися можна за сенсом, оскільки в нашій мові прийменник такий самий, як і в англійській, але ось не знаючи слова along, уже ніяк не здогадатися.

А тепер варіанти на граматику:

A traditional red phone box ____________________ into one of the smallest lending libraries – stocking 100 books.

A recycle B recycled C was recycled D has been recycled

Почнемо аналіз. Потрібно зрозуміти речення, а саме той факт, що телефонна кабінка була перероблена кимось, відповідно, нам потрібен Passive Voice, і ми сміливо прибираємо варіанти А та В. Залишається С (was recycled – Past Simple) і D (has been recycled – Present Perfect). Для варіанту С потрібне чітке вказання часу в минулому. Оскільки його немає, залишається лише D, затим що Present Perfect вказує на результат певної дії в минулому (переробили колись – результат – бібліотеку – можна побачити зараз).

Ось іще прилад із різними формами одного й того самого слова, коли потрібно обрати відповідну частину мови:

But even with their powerful night vision, cats cannot see in _________________ darkness.

A completed B completion C completely D complete

Давайте розглянемо значення кожного варіанту

А – completed – завершений (прикметник);

B – completion – завершення (іменник);

C – completely – повністю (прислівник);

D – complete – повний, суцільний, абсолютний (прикметник).

За сенсом нам потрібно поставити прикметник, тобто, варіанти В і С одразу відкидаємо, залишаються А та D. Тут уже вмикаємо логіку: темрява може бути лише суцільною (абсолютною), але ж ніяк не завершеною. Відповідно, правильний варіант – D.

Отже, що ж робити з граматикою та ЗНО? Перше – підтягуємо та розбираємо ті теми, які вказані вище, і друге – уважно читаємо й обов’язково аналізуємо питання перед тим, як обирати варіант відповіді.

Наприкінці хотілося б додати, що, на жаль, абітурієнти часто припускаються помилок через неуважність. Наприклад, пропустили речення, а потім забули повернутися. Або ж неправильно розрахували час, і в результаті не встигли виконати всі завдання або виконали їх неякісно. У такому випадку допомагають тренування до іспиту, обов’язково засікаючи час.

Як готуватися до інших розділів ЗНО з англійської:

Як впоратися із секцією читання на англійському ЗНО-2019

Як успішно скласти англійське аудіювання на ЗНО-2019

Як упоратися з аудіюванням на ЗНО-2019 з англійської мови

Розділ аудіювання в ЗНО з англійської – нововведення 2018 року, і минулорічні абітурієнти зустріли його без особливого ентузіазму. Було чимало дорікань щодо якості та гучності записів, а також акцентів дикторів. Проте в УЦОЯО не відмовилися від цього розділу, отож майбутнім абітурієнтам слід готуватися до нього також.

Чого чекати від цього розділу, які там завдання, на що слід звертати увагу і, головне, як найефективніше готуватися до іспиту? Відповіді на ці питання підготували викладачі Першого Кембриджського освітнього центру, Мар’яна Кучеренко та Олена Українська. Пропонуємо вам їхній детальний розбір цих завдань.

Загальна інформація

З усього часу, що відведений на ЗНО з англійської, 30 хвилин присвячені саме аудіюванню. Воно поділяється на три завдання різних рівнів складності, від найпростіших (Elementary) до найскладніших (Upper-Intermediate).

Загалом у розділі 16 питань, для яких аудіо програватиметься двічі. Це можна використовувати на свою користь, слухаючи та обираючи відповідь під час першого прослуховування (можна навіть занотувати окремі слова спікера навпроти обраної відповіді) та перевіряючи себе під час другого.

Особливо уважно читайте інструкцію. В умові чітко вказується, що саме потрібно зробити: відповісти на питання чи обрати правильне слово/вираз/малюнок. Дуже часто випускники помиляються саме через свою неуважність.

Слід також враховувати, що під час іспиту абітурієнтові можуть траплятися 3–5% незнайомих слів. Але їх не слід лякатися, адже зазвичай вони не впливають на розуміння тексту, а про їхнє значення можна здогадатися за контекстом.

Й останнє: під час вступних інструкцій інструктор має запропонувати абітурієнтам прослухати фрагмент аудіозапису для перевірки. Якщо в учасника ЗНО є зауваження щодо якості або гучності, саме на цьому етапі потрібно повідомити про це. Тоді інструктор зобов’язаний вжити передбачені протоколом заходи, щоб виправити ситуацію. Жалітися на все це вже під час випробування або після нього – запізно.

Перше завдання

Перша частина аудіювання складається із 6 питань. Перші три з них вимагають обрати малюнок, який передає те, про що розповідав спікер. Такі завдання мають перевіряти, наскільки студент вміє розуміти почуте, тож головне тут – навчитися проводити паралелі між різними формулюваннями одного й того ж. Така ж навичка знадобиться і для наступних трьох питань.

Підводним камінням таких завдань може бути наявність формулювань, що відволікатимуть, або згадування всіх трьох зображених предметів. Тому слід звертати особливу увагу на ключові слова питання.

Для прикладу, послухаємо аудіо й дамо відповідь на питання:

Для цього виділимо ключові слова: vet, advise та start. Одразу ж слід подумати, які можуть бути синоніми для слова start. Крім того, звертаємо увагу, що потрібна думка ветеринара, а не дівчинки. Дуже часто, коли всі варіанти з питання були згадані в аудіо, завдання містить слово або вираз, які чітко вказують на правильну відповідь. У наведеному прикладі це “start small … like a fish”.

Друга трійка потребує обрати варіант А, В або С, який письмово вказує на те, що саме сказав спікер:

У цих завданнях важливо замислитися про синоніми до наведених варіантів. Тобто, у даному випадку, до romantic, amusing та sensational. В аудіо Sally каже: “entertaining” і “people may enjoy it”.

Щоби підготуватися до такого типу питань, можна знайти приклади завдань з PET, а саме – завдання №1 з розділу аудіювання.

Друге завдання

Друга частина аудіювання містить п’ять питань рівня Intermediate. Для них прослуховуються інтерв’ю, тобто зазвичай це розмова двох спікерів, але одна людина щось питає, а інша – відповідає. І саме до відповідей наведені твердження, для яких потрібно вказати, True вони або False.

Тут слід використовувати той же самий підхід, що й у попередньому завданні: спочатку прочитати питання, визначити ключові слова та які синоніми можуть бути вжиті в аудіо замість них. Потім відповідаємо на питання під час першого прослуховування, а під час другого перевіряємо та корегуємо свої відповіді.

Слід зазначити, що в цьому завданні питання не завжди йдуть у тому ж порядку, як вони згадуються в інтерв’ю, а отже, неможливо прослухати потрібний шматок тексту окремо. Тож за 20 секунд, які надаються для ознайомлення з питаннями, потрібно встигнути почитати всі 5. Тоді, завдяки визначенню ключових слів, можна швидко орієнтуватися, яке питання стосується того, про що говорить зараз спікер.

Щоби підготуватися до другої частини аудіювання, можна також можна використовувати приклади завдань для PET, але вже частину 4 (там потрібно вказувати А або В, що відповідає true та false).

Третє завдання

У третій частині аудіювання на учасників чекає 5 питань із 3 варіантами відповідей до кожного. Тут треба прослухати монолог, і тому виникає нова складність: треба розуміти, коли спікер переходить уже до наступного питання.

Як і раніше, ще до прослуховування надається 20 секунд на ознайомлення з питаннями та відповідями, але не всі можуть за такий короткий час усе це встигнути, тому краще почати з читання всіх питань, а потім уже передивлятися варіанти відповідей до них.

Ще одна складність пов’язана з тим, що принаймні два із запропонованих варіантів, а то й усі три, зазвичай згадуються в тексті. Треба розуміти, що навряд чи запропонований правильний варіант буде слово в слово повторювати сказане, навпаки, треба звертати увагу не стільки на слова, а більше розуміти головну ідею речення. І тому не так важливо, якщо ви не знаєте значення певного слова, головне – що розумієте, про що йде мова.

Для цього завдання є дві тактики виконання:

1. Від зворотнього. Якщо незрозуміло, який варіант обрати, можна спочатку викреслити ті, що зовсім не відповідають дійсності. Наприклад, у завданні:

З уривку дізнаємося: In Cuba she realized that she has only 20 dollars in a place where only cash is accepted (варіант В). She had no idea how she was going to pay to her taxi driver. While she sat by the road trying to keep back tears, the driver offered her a place in his home for the night. The next morning, she found out that he and his wife had given up their bed for her. De Peccol says that strangers all over the world want to show you how kind and helpful they are in welcoming you to their country (варіант С – це інакше висловлене hospitality).

Тут згадані лише другий і третій варіант, а про перший – нічого не сказано, тому його (А) одразу можна викреслити. Далі, якщо придивитися, ключовим словом С є reject, але про це немає жодної згадки також, а отже, залишається варіант В.

2. Обирати відповідь за ключовими словами.

Уривок завдання: She left Portland, Oregon, on July 24th, 2015, supported by International Institute of Peace through Tourism and with a few sponsors.

Якщо придивитися, financial aid – це і є supported by a few sponsors, а отже, правильна відповідь – варіант В.

Якщо хочеться потренуватися у вирішенні подібних завдань, можна взяти частину 2 прикладів завдань для тестів PET.

Додатково

Якщо вам здається, що прикладів для тестів PET недостатньо й хочеться ще більше попрацювати над власним умінням сприймати розмовну англійську, пропонуємо ще кілька сайтів, де можна слухати тексти англійською онлайн. До деяких із них пропонуються питання для самоперевірки, а деякі можна завантажувати собі на комп’ютер.

Крім того, під час іспиту не лишайте завдання без відповідей. Навіть якщо ви не певні – принаймні, спробуйте вгадати, ймовірніше, ваші припущення правильні. Бланк без відповідей точно не принесе додаткових балів, а ось відповідь за припущенням – може. Будьте уважними та щасти вам на іспиті!

У центрі Grade проводиться підготовчий курс до ЗНО-2019. Скористайтесь ним для якісної підготовки.

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови 2019 року містить вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з цього навчального предмета, а також конкретизує, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів.

Завантажити програму у форматі PDF.

Категорія: Програми 2019

ЗНО з англійської мови: напередодні тестування

В Україні триває проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. У п’ятницю, 1 червня, відбудеться тестування з англійської мови.

Проведення тесту розпочнеться об 11 годині. Вхід до пунктів тестування триватиме до 10.50.

Для допуску до пункту тестування необхідно мати при собі запрошення-перепустку, оригінал сертифіката учасника ЗНО та оригінал документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті.

Тест з англійської мови містить 59 тестових завдань, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин.

Результат виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», №17-32 частини «Читання», № 49-58 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо» буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на рівні стандарту або академічному рівні.

Результат виконання завдань всього тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до закладів вищої освіти.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з англійської мови, правильно виконавши всі завдання, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 56 тестовим балам.

Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 72 тестові бали.

Учасники розпочнуть роботу в тестовому зошиті із завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)». Інструктор запропонує абітурієнтам прослухати фрагмент аудіозапису та перевірити якість звуку.

Якщо всі учасники тестування підтвердять задовільну якість звуку, один із них поставить підпис в аудиторному протоколі. Якщо хтось з абітурієнтів матиме зауваження до якості відтворення запису, він має підняти руку й повідомити про проблему інструкторові. Інструктор здійснить передбачені відповідною інструкцією заходи для забезпечення якісного звуку під час тестування.

На виконання завдань частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» буде відведено 30 хвилин. Учасникам запропонують почергово прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин кожний. Запис кожного з блоків фрагментів тексту буде повторено двічі.

У записі передбачені паузи різної тривалості. Вони дозволять абітурієнтам ознайомитися з формулюваннями тестових завдань і виконати їх у тестовому зошиті. Після прослуховування усіх записів учасникам тестування буде також надано час (до 10 хвилин) для перенесення відповідей на тестові завдання з аудіювання у бланк А.

Після виконання завдань цієї частини сертифікаційної роботи абітурієнти зможуть виконувати завдання наступних частин у довільному порядку.

З метою підготовки до тестування учасники ЗНО можуть скористатись наступними матеріалами:

Освіта.ua бажає впевненості та успішних результатів усім учасникам зовнішнього оцінювання.

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

ЗНО англійська мова ЗНО ЗНО онлайн

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови відбудеться 01 червня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати англійську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішньо-го незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. Для тих, хто вивчав англійську мову на стандартному або академічному рівні, в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17–32 частини «Читання», № 49–58 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо». Для тих, хто вивчав англійську мову на профільному рівні використовуватиметься тестовий бал отриманий за виконання усіх завдань тесту.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2018 року.

ЗНО з іноземних мов: оприлюднено демонстраційні варіанти тестів

У 2018 році до сертифікаційних робіт з іноземних мов додано нову частину – «Аудіювання».

Для того, щоб полегшити підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, а також ознайомити майбутніх учасників із структурою тесту, Український центр оцінювання якості освіти опублікував демонстраційні варіанти зошитів з англійської, французької, німецької, іспанської мов, примірники бланків для перенесення відповідей, а також зразки аудіотекстів до частини «Аудіювання».

До демонстраційних варіантів уміщені завдання, що за типами та кількістю аналогічні тим, що використовуватимуться під час основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.

Зразки зошитів та аудіотекстів розміщено у розділі «Предмети ЗНО» у підрозділах «Завдання сертифікаційної роботи» з предметів: англійська мова, німецька мова, французька мова,іспанська мова. Ознайомитися з демонстраційними варіантами тестових зошитів можна, відкривши зошит у форматі пдф.

Потенційні учасники тестування також мають можливість прослухати фрагменти текстів частини «Аудіювання» та потренуватися у виконанні завдань. Аудіофайл можна відтворити безпосередньо у підрозділі «Завдання сертифікаційної роботи» або на каналі YouTube.

Завдання з аудіювання.

Завантажити відео завдання з аудіювання.