Трагічна дата

Дата публікації допису: May 21, 2021 11:18:25 AM

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня Україна вшанувала пам’ять жертв депортації кримсько-татарського народу, яка забрала життя майже половини корінного народу Криму. 77 років тому у період з 18 до 20 травня 1944 року з території Кримського півострова було депортовано близько 200 тисяч кримських татар.

В переважній більшості жертвами насильницького виселення стали люди похилого віку, жінки і

діти. Чоловіків, які поверталися з фронту так само відправляли в місця депортації.

За оцінками різних дослідників у перші роки після примусового виселення загинуло біля 50% депортованих кримських татар внаслідок нелюдських умов проживання і важкої праці.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Цей злочин радянської тоталітарної влади назавжди викарбований в історії України справжнім геноцидом, злочином проти людства. В ці дні учні нашої школи знайомляться з пам'ятною датою, згадують історію Кримського півострова з найдавніших часів, поглиблюють знання про обставини та наслідки депортації. У школі були проведені тематичні заходи для учнів 7-11 класів "Нескорені долею", перегляд тематичних презентацій "Народ без рідної землі".