Протидія булінгу
Нормативно-правові документи з питань протидії булінгу
Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу
В рамках всеукраїнського тижня з протидії булінгу з учнями 2 та 3 класів були проведені заняття з елементами казкотерапії "Ні булінгу! Я обираю дружбу!". На занятті діти вчилися доброті, взаємодопомозі, вчилися бути небайдужими один до одного, бути відповідальними за свої вчинки. А найголовніше - тому, що як ти будеш відноситися до людей, так і вони віднесуться до тебе.
Також були проведені класні години для учнів 5-11 класів "Міфи та наукова правда про булінг", на яких діти дізналися більше інформації про те, що таке булінг, як йому треба протидіяти, та що робити, якщо твій друг булер.
Учні 10-11 класів окрім цього дізналися про дивовижну людину Ніка Вуйчича, який подолав проблему булінгу в дитинстві, дивилися тематичні ролики "Безпечна школа", де Нік Вуйчич ділиться своїм досвідом, як побороти булінг у закладі освіти.
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ
Як боротися з булінгом: поради для дітей https://www.youtube.com/watch?v=espwzDTLVkE
Кампанія ЮНІСЕФ “Викресли Булінг” https://www.youtube.com/watch?v=9Nh4_pYHnfA
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ (З ДОТРИМАННЯМ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ) ЗАЯВ ПРО ВИПАДОК БУЛІНГУ.
Учасники освітнього процесу подають заяву керівництву закладу освіти або його засновнику про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
Керівник закладу освіти або його засновник розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.
Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання. До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи. для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
Потерпілий чи його/її представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служби у справах дітей.
ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ, ПРИЧЕНИХ ДО БУЛІНКУ (ЦЬКУВАННЯ)
В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків комісії, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
Керівником закладу освіти або уповноважені ним особи відповідно до Закону здійснюють контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі освіти.
Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення.
Кодекс безпечного освітнього середовища
Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом.Базові навички медіації»
Освітня програма гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»
Освітня програма факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»
Програма «ПРОФІЛАКТИКА ТА ПОДОЛАННЯ БУЛІНГУ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ»
"Будуємр майбутнє разом" програма профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді.