Викладачам школи


metod_inoxem_2021_2022 (1).pdf
metod_pochatkovi_2021_2022 (2).pdf

Методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1 - 4 класів

Наказ МОН від 13.07.2021 № 813 Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.pdf
Як проводити “коригувальне навчання” на початку року – методичні рекомендації МОН



Скільки канікул буде в 2020-2021 навчальному році (ГРАФІК)

Не менше 30 календарних днів повинні становити канікули у закладах освіти. Навчальний рік почнеться першого вересня, закінчиться 28 травня. Крім того – осінні, зимові та весняні канікули.

Про це йдеться в рішенні Департаменту освіти і науки. Перший семестр триватиме з 1 вересня по 24 грудня 2020 року. Другий семестр триватиме з 11 січня по 28 травня 2021 року.

Канікули відбуватимуться за наступим графіком:

    • осінні канікули – 26 жовтня – 1 листопада,

    • зимові канікули – 25 грудня – 10 січня,

    • весняні канікули – 22 березня – 28 березня.

Відомо, що кожна школа сама вирішуватиме, як проводити свято першого вересня.

Ресурс для допомоги вчителям від Google
Підвищення кваліфікації

Мінімальні вимоги до обсягу підвищення кваліфікації

Роз'яснення МОН щодо мінімальних вимог до обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти з огляду на звернення з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників в частині встановлення вимог щодо обсягу підвищення кваліфікації педпрацівників, необхідного для проходження чергової атестації.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником, але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, Міністерство освіти рекомендує атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

Мінімальні вимоги для працівників закладів загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти

Встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;

  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;

  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;

  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів.

При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Складено на підставі листа МОН № 1/9-683 від 04.11.19 «Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників».

Про механізм підвищення кваліфікації вчителів з 2020 р.

Українські вчителі вже найближчим часом зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педагогічної освіти, а й інші профільні курси. Відповідне рішення Кабінету набере чинності вже найближчим часом.

Документом передбачається, що з 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати виділені державою кошти на підвищення кваліфікації.

Загалом впродовж 5 років вчитель має пройти не менш як 150 годин підвищення кваліфікації. При цьому він зобов’язаний підвищувати кваліфікацію щорічно, незалежно від того, вичерпав 5-річну норму чи ні – це обов’язкова умова атестації.

Механізм підвищення кваліфікації вчителів з 2020 року

Керівники закладів освіти після затвердження кошторису на рік оприлюднюють загальний обсяг коштів, передбачений у цьому році на підвищення кваліфікації.

Протягом наступних 15 календарних днів з дня отримання зазначеної інформації кожен педагогічний та науково-педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за рахунок зазначених коштів, подає керівникові пропозицію до плану підвищення кваліфікації на цей рік з інформацією про:

    • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо);

    • форми;

    • обсяг (тривалість);

    • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;

    • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безкоштовний характер послуги.

Педагогічна рада закладу розглядає та затверджує план підвищення кваліфікації на відповідний рік у межах коштів, затверджених у кошторису закладу освіти за всіма джерелами надходжень на підвищення кваліфікації на цей рік.

На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладання договорів між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік.

У договорі сторони можуть прописати, де та як саме організовується підвищення кваліфікації:

    • за місцем провадження освітньої діяльності суб’єкта;

    • та/або за місцем роботи педагогічних та/або науково-педагогічних працівників;

    • за іншим місцем (місцями);

    • та/або дистанційно.

Підготовлено за інформацією Міністерства освіти і науки.

Методичні рекомендації з виховної роботи на 2019-2020 навчальний рік.

https://drive.google.com/open?id=1Y9GHjehYbkq5tM2FlA2Q4t5b3-CNNaFW

Починаємо робити плани виховної роботи.

З 1 ВЕРЕСНЯ ШКОЛЯРІ ВИВЧАТИМУТЬ ФІНАНСОВУ ГРАМОТНІСТЬ ЗА НОВИМИ ПІДРУЧНИКАМИ

Учні 9-х та 10-х класів отримають нові навчальні матеріали, що допоможуть їм освоїти фінансову грамотність. Їх презентували сьогодні, 16 серпня 2019 року, в приміщенні Міністерства освіти і науки.

Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» було створено 2019-го. Вони повністю враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років. Так, є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо.

У розробці матеріалів взяли участь фахівці МОН, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Університету банківської справи та низка експертів.

«Підприємливість і фінансова грамотність – одна з компетенцій, якою мають володіти учні та випускники Нової української школи. Ми вдячні Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за створення якісного підручника. Цей посібник – не просто практичний порадник. Він має розвинути в учнів критичне та системне мислення у фінансових питаннях, уміння оцінювати ризики та приймати зважені рішення щодо фінансів. Ми впевнені, що нові підручники допоможуть молоді в реальному житті», – наголосив під час презентації заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

Посібник складається з 5-ти розділів та 25-ти тем. З нього учні дізнаються про сучасну фінансову систему, фінансові установи та їхні послуги. За підсумками курсу школярі зможуть навчитись ефективно управляти власними фінансами та відповідально користуватись фінансовими послугами.

Водночас представники Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» впевнені, що читачами нових підручників стануть не лише учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти у посібнику корисну для себе інформацію.

«1 вересня українським школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи та США. Працюючи над цим проєктом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців тому, як, коли та чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні», – підкреслив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Він зауважив, що МОН йде правильним шляхом, змінюючи систему освіти і запроваджуючи факультативний курс фінансової грамотності у школах.

Навчальний посібник та робочий зошит можна завантажити на сайті МОН.

Довідково.

Згідно з дослідженням «Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні», яке провів Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору» в червні 2019 р., українці мають низький рівень фінансової грамотності у порівнянні з іншими країнами – 11,6 із 21 балів. Це один з найнижчих показників серед 30 країн, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку.

З 2012 до 2019 року МОН за підтримки USAID запроваджувало експериментальне викладання курсу «Фінансова грамотність» у системі загальної середньої освіти. Щороку курс удосконалювався у відповідності з побажаннями викладачів, методистів, експертів, учнів та їх батьків.

Сьогодні курс «Фінансова грамотність» успішно викладається в більш ніж 1200 школах по всій країні для 20 тис. учнів 10-х класів та для 17 тис. учнів 2-4, 5-9 класів.

Плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань- НЕОБОВ’ЯЗКОВІ

Шкільне життя 15.08.2019Нагадуємо, що кожна школа повинна створити власну інструкцію з діловодства на основі типової, зник перелік обов’язкової ділової документації, оскільки за новими правилами його визначатиме педагогічна рада кожного закладу, натомість МОН надало рекомендований перелік документації, у якому на 22% менше документів, ніж у попередньому обов’язковому. Відповідна нова Інструкція з діловодства для закладів загальної середньої освіти набула чинності 5 жовтня 2018 року.

Інструкція є типовою, а відтак кожна школа на її основі розроблятиме власну. Це дозволить закладам освіти організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей, а також убезпечить від надмірних вимог органів управління освітою.

Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Відтепер ці документи можуть створюватись лише за рішенням педагогічної ради закладу освіти та мати довільну форму й структуру, що має полегшити щоденну роботу вчителя.

Довільну форму передбачено і для календарно-тематичних планів, головною вимогою до яких залишається відповідність навчальній програмі. У цьому випадку має бути забезпечена автономія та академічна свобода кожного вчителя.

Водночас вилучено неактуальні на сьогодні положення щодо створення документів за допомогою табуляторів, машинописного способу зазначення виду документа, фіксації створених документів на магнітних носіях, а також вимогу щодо зберігання усієї ділової документації у спеціально обладнаних шафах.

Винесено в окрему групу документів накази з адміністративно-господарських питань та накази з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання, що мають зберігатися усього 5 років. Така норма покликана оптимізувати процес знищення документації, термін зберігання якої сплинув порівнюючи з іншими групами наказів, що можуть зберігатись постійно або 75 років.

З текстом інструкції, а також з листом-роз’ясненням МОН з примірним переліком документів, що створюються в закладах освіти можна ознайомитись за посиланням.

Педрада школи визнаватиме освітні програми для вчителів

З 2020 року неурядові організації матимуть можливість надавати освітні послуги з підвищення кваліфікації вчителів. Про це розповіла міністр освіти і науки під час відповідей на запитання користувачів у Facebook.

За словами Лілії Гриневич, Закон про освіту зараз пропонує більше свободи вчителю при виборі способу підвищення кваліфікації.

«По-перше зросла кількість годин на підвищення кваліфікації, тому що якщо ми йдемо в реформу і хочемо опановувати нові методики навчання без сумніву на це необхідно більше часу - це 150 годин. 75 годин вчитель як правило має провести в інститутах післядипломної освіти, які мають відповідну ліцензію на підвищення кваліфікації», - сказала міністр.

Разом з тим, вона підкреслила, що сьогодні в системі освіти України є дуже багато організацій, які проводять цільові освітні програми і мають дуже хороші результати.

«Наприклад, є такі організації, що спеціалізуються на роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, які спеціалізуються на підготовці вчителів для викладання природничих наук, тобто є ціла широка палітра тих можливих провайдерів, які можуть допомогти вчителеві підвищити кваліфікацію. І вчитель сам повинен відчувати, чого йому хочеться, що йому більше потрібно. І тому закон пропонує, щоб гроші на підвищення кваліфікації йшли до школи за вчителем. З 2020 року неурядові організації і ті хто може надавати такі послуги з підвищення кваліфікації братимуть участь в загальному підвищенні кваліфікації вчителів», - сказала Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що визнавати освітні програми цих організацій буде педагогічна рада.

«Якщо ми говоримо про свободу і покладання більшої відповідальності за цей вільний вибір і вчителя і педагогічної ради, то ми поклали можливість педагогічним радам визнавати підвищення кваліфікації за певною освітньою програмою» - наголосила міністр.

Також вона повідомила, що Міністерством освіти буде запропонована система критеріїв, яку напрацювали громадські організації, що працюють в системі підвищення кваліфікації. Використовуючи критерії педагогічні ради зможуть визначити якість запропонованих освітніх програм для підвищення кваліфікації вчителів.

Презентована методика оцінювання роботи вчителів

Державна служба якості освіти запропонувала для громадського обговорення проект Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. Документ запропонований до громадського обговорення.

Методика визначає критерії, за якими відповідні експерти оцінюватимуть професійний досвід учителів, які проходитимуть сертифікацію.

Запропонована методика передбачає експертну оцінку вчителів за декількома критеріями, зокрема, здатність учителя планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів, здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, здатність налагоджувати партнерські стосунки з родинами учнів для розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.

Також при оцінюванні професійного досвіду до уваги будуть братись здатність учителя до постійного професійного розвитку, самооцінювання, рефлексії та здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.

Кожен з цих критеріїв включатиме від 4 до 10 показників, що оцінюватимуться від 1 до 3 балів.

Для отримання інформації експерти зможуть використовувати такі джерела, як спостереження за діяльністю вчителя, відвідування уроків, інтерв’ю з вчителем, бесіда з керівництвом школи.

Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua.

ПРОЕКТ МЕТОДИКИ ЕКСПЕРТНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Сертифікація вчителів: основні тези

У 2019 році стартує пілотний проект сертифікації вчителів, у якому зможуть взяти участь одна тисяча вчителів початкових класів. Міністерство освіти надає роз'яснення щодо основних норм Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників», що затверджена Кабінетом Міністрів наприкінці грудня.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Єдина обов’язкова вимога до вчителів, що не змінюватиметься впродовж пілотування, – наявність стажу роботи не менше двох років.

Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

Загалом сертифікація складатиметься з 3 етапів:

    • вивчення практичного досвіду роботи педагога. За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів – викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною. За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз, зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.

    • зовнішнє незалежне тестування. За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул).

    • електронне портфоліо. Воно має містити: заповнену анкету самооцінювання; опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку); додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Визначатиме результати сертифікації спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості.

Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі, які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації.

Сертифікат не може бути виданий учаснику, який:

    • не брав участь в одній зі складових сертифікації;

    • не створив власне е-портфоліо та не завантажив його;

    • проводив репетицію (репетиції) навчального заняття (навчальних занять).

Для вчителя, що успішно пройшов сертифікацію:

    • передбачається надбавка 20% до заробітної плати впродовж 3 років чинності сертифікату;

    • зараховуватиметься успішне проходження сертифікації як чергове (позачергове) проходження атестації з присвоєнням працівникам наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

Сертифікація базуватиметься на трьох основних засадах:

    • добровільність;

    • роботу вчителів оцінюють освітяни, а не чиновники;

    • непроходження сертифікації не несе жодних наслідків.

Нова українська школа: порадник для вчителя

У Пораднику подано матеріал про Державний стандарт загальної початкової освіти, розкрито його концептуальні засади, охарактеризовано чинники забезпечення якості навчального процесу, прокоментовано структурні компоненти формули успіху Нової школи.

Посібник містить практичні завдання для вчителів, які допоможуть їм підготувати освітнє середовище, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогічної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінити власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів.

Методичні настанови, алгоритми занять, інших видів діяльності конкретизовано зразками, які подано в Додатках: форма самооцінки вчителя, форма спостереження за навчальним середовищем, форма спостереження за розвитком дитини.

Практичний матеріал, за задумом упорядників, надасть перспективу його використання в умовах змін, забезпечить надійне підґрунтя для авторських пошуків, набуття власного досвіду в широкій і різноманітній практиці.

ЗАВАНТАЖИТИ ПОСІБНИК

Електронні підручники для 1-го класу НУШ

Українська мова. Буквар

Математика

Я досліджую світ

Мистецтво

Мови національних меншин

Англійська мова

Німецька мова

Французька мова

Іспанська мова

Підручники для закладів загальної середньої освіти з навчанням польською мовою 1 клас

Підручники для шкіл з навчанням російською мовою 1 клас

Підручники для шкіл з навчанням румунською мовою 1 клас

Підручники для шкіл з навчанням угорською мовою 1 клас

МОН надало переліки підручників для використання у школах

Міністерством освіти сформований перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання у закладах загальної середньої освіти. Відповідні переліки надіслані органам управління освітою обласних та адміністраціям українських шкіл.

Зокрема, відомством надані переліки навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для використання у початкових класах, основній і старшій школі, а також у школах з навчанням мовами національних меншин.

У Міносвіти зазначають, що переліки посібників будуть доповнюватимуться новими назвами за результатами розгляду предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

НУШ

Затверджено рекомендації щодо оцінювання першокласників

Міністерством освіти і науки затверджено нові методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу.

Відповідно до затверджених методичних рекомендацій, вчителі початкових класів використовуватимуть формувальне оцінювання, яке на етапі першого класу має включати два обов’язкових компоненти: доброзичливе ставлення до учня як до особистості та позитивне ставлення до зусиль учня, спрямованих на розв'язання задачі (навіть якщо ці зусилля не дали позитивного результату).

Облік результатів завершального (підсумкового) оцінювання, що здійснюється з урахуванням динаміки зростання рівня навчальних досягнень учнів буде фіксуватися учителями у свідоцтві досягнень, зразок якого також затверджений МОН (свідоцтво у форматі А4, свідоцтво у форматі А5).

Відповідно, для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги i допомоги».

Учителі, які викладають навчальні предмети у початковій школі, даватимуть характеристику предметних компетентностей учня за чотирирівневою системою.

У першому класі оцінювання матиме описовий характер як рівня навчання, старанності та соціальної поведінки, так і предметів та освітнього процесу в цілому, але не результату.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

НУШ

Методичні рекомендації що... оцінювання учнів 1 класу

МОН підготувало методичні рекомендації щодо оцінювання. Обласним і київському департаментам освіти, інститутам післядипломної педагогічної освіти потрібно надати рекомендації до зразка оцінювання і методичних рекомендацій до 30 червня на a_lototska@mon.gov.ua

Читайте детальніше про нову модель оцінювання в роз’ясненні.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-19

Концепція "Нова Українська Школа"

У МОН ПІДГОТУВАЛИ НОВУ МОДЕЛЬ ОЦІНЮВАННЯ ДЛЯ ПЕРШИХ КЛАСІВ

У Міністерстві освіти і науки розробили нову модель оцінювання в перших класах і надіслали її в школи, що пілотують новий Стандарт початкової освіти.

Ця модель ґрунтується на формувальному оцінюванні, що дозволяє оцінити насамперед процес навчання, а не результат (тобто кількість помилок), а також поступ кожного учня. Зокрема, за запропонованим зразком Свідоцтва досягнень учителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими тощо.

Документ уже надіслали для апробування в школи, які пілотують новий Стандарт початкової освіти. За результатами оцінювання в цих класах і зворотного зв’язку від учителів, Міністерство внесе корективи і надасть нову форму оцінювання всім першим класам для 2018/2019 навчального року.

МОН затвердило нові шкільні освітні програми

Міністерство освіти затвердило нові типові освітні програми початкової (2-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої школи (10-11 клас). Відповідні накази підписані міністром освіти Лілією Гриневич.

Типові освітні програми початкової освіти, базової та старшої школи окреслюють рекомендовані підходи до планування й організації школами єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання.

Програми також визначають загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, послідовність їх вивчення та очікувані результати навчання учнів.

Освітні програми початкової і базової школи будуть введені в дію з 2018/2019 навчального року.

Освітні програми старшої школи вводитимуться у дію поетапно - впродовж двох наступних навчальних років.

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ

Нова Українська Школа

http://pedagogy.lnu.edu.ua/academics/nova-ukrajinska-shkola

Закон України "Про освіту"