Превентивне виховання

Правова культура – фундамент держави

Починаючи з 2008 року, в нашій державі започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Згідно з Указом Президента, проходити цей захід має щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

З нагоди цієї події у школі пройшов Єдиний Всеукраїнський урок на тему «Права людини».

Також у рамках Всеукраїнського тижня права у школі була проведена зустріч з інспекторами ювенальної превенції Центрального відділу Головного управління Національної поліції у Донецькій області Н. О. Лавриненко та старшим лейтенантом І. М. Ніколаєвою. Під час зустрічі було проведено лекцію з превентивного виховання та відбулась роз’яснювально-профілактична бесіда з учнями 5 – 6 класів щодо вчинення правопорушень у підлітковому середовищі.

Традиційним є також проведення студентами Донецького державного університету управління заходів щодо підняття рівня правової обізнаності учнів. Лаборант юридичної клініки «Феміда» ДонДУУ Олійник Ангеліна та студентка факультету права і соціального управління Макеєва Дар’я ознайомили семикласників із основною міжнародною і вітчизняною базою щодо захисту прав дитини; ознайомили учнів з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини; а також із поняттями «відповідальнісь» і «обов'язок», видами відповідальності неповнолітніх; ознайомили з можливостями щодо захисту своїх прав.

Було також організовано в бібліотеці книжкову виставку, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, оформлено тематичні стенди. Бібліотекар Прчетич С. В. провела бібліотечний урок для учнів 2 – 4 класів на тему «Права дитини».

Подання заяв про випадки булінгу
Порядок реагування на доведені випадки булінгу
План заходів, спрямованих...гання та протидію булінгу

Зустріч з правоохоронцями

6 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права в нашій школі відбулася зустріч старшого інспектора ювенальної превенції Центрального відділу Головного управління національної поліції у Донецькій області майора Шаповалова Валерія Володимировича та інспектора, старшого лейтенанта Ніколаєва Сергія Олексійовича з учнями школи. Під час зустрічі було проведено лекцію з превентивного виховання та відбулась роз’яснювально-профілактична бесіда з учнями 6 – 10 класів щодо вчинення правопорушень у підлітковому середовищі. Правоохоронці роз’яснили їм негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління, звернули увагу на поведінку у громадських місцях та навчальному закладі, недопущенні пропусків уроків без поважних на те причин.

Учні школи уважно слухали розповідь правоохоронців про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності малолітніх осіб.

Працівники поліції дали змістовні відповіді на запитання. Окрім загальної теорії, під час правової бесіди поліцейські нагадали дітям і основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і як їх уникнути. Діти брали активну участь у бесіді, просили пояснити конкретні правові ситуації, ставили питання за темою зустрічі.

Організація бесід і зустрічей учнів з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі, вона дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.

Хочеться, щоб кожна дитина перед тим, як зробити крок у доросле життя добре засвоїла свої права та обов’язки і завжди змогла знайти правильний вихід у складній життєвій ситуації.