Виховні заходи

2018 - 2019 навчальний рік

У школі № 64 пройшли заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України

22 січня 2019 року Україна відзначає 100-річчя з дня підписання Акту Злуки, яким було започатковано об`єднання країни в єдину соборну державу. Це визначна подія для українства, адже ідеями братертсва і єднання просякнуті всі сторінки історії нашої країни. Діти нашої школи теж залучилися до цих ідей. В рамках державного свята Дня Соборності України учні 5-х класів взяли участь у тематичній акції "Стрічка єднання", що відбулася на уроці історії, символічно поєднали міні-карти - частини України, створивши образ соборної держави, учні 5 – Б класу розповідали вірші до свята, Демидов Микита виконав пісню про долю українського народу.

Учні 6-Б класу створили "Квітку надії", виклавши карту України - єдиної соборної держави.

За розкладом пройшли тематичні виховні години: «Ми – українці» в перших класах, «Єднання заради Незалежності» з переглядом мультимедійних презентацій в 2-4 класах, «Україна-держава соборна, одна на всіх, як оберіг» в 6-8 класах, «Акт Злуки – втілення ідеалу соборної України» в 9 - 11 класах . Класні керівники підійшли до цього креативно і творчо. Учні не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: вони створювали презентації, зачитували повідомлення для однокласників, створювали живий ланцюг, як символ Соборності України і виконували інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність».

Вчителька історії Толкачова Ю. С. провела арт-лекцію для учнів 11 класу «Золоті сторінки історії України: Акт Злуки – 100-річчя єднання», а для десятикласників – тематичний урок «День Соборності: історична ретроспектива». Старшокласники виготовляли тематичні стіннівки та готували історичні доповіді.

Бібліотекар Прчетич С. В. провела бібліотечні уроки з учнями п’ятих, восьмого класів «Україна – соборна, єдина!»

Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Схилімо голови в скорботі

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. Цьогоріч – 85-роковини цієї трагічної сторінки в історії країни. За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей.

З нагоди цієї сумної дати 23 листопада у школі проведено тематичні заходи щодо вшану- вання пам’яті жертв Голодомору та проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку». Учні 8 класу (кл. кер. Медведєва Л. М.) взяли участь в уроці-реквіємі "Людської пам’яті мости…". В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі. У ході заходу Любов Михайлівна також розповіла учням про зловісний закон "П'яти колосків".

У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…». Учні перших класів переглянули анімаційний фільм “Голодний дух”. Проведено виховні години на теми «Чорна сторінка нашої країни» (5 – Б клас), «І плакала свіча в скорботі» (6 – А клас), усний журнал «Запали свічку пам’яті» (4 – А клас), «Пам’яті жертв голодомору» (4 – Б та 5 – А класи), «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця» (2 – А клас) та ін.

Запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки.

Осінні канікули – чудова пора відпочинку

Канікули – найкраща пора для всіх школярів. Тим більше всі чекають саме осінніх канікул, адже це перший відпочинок у навчальному році. Цікаво та змістовно проходять канікули у Маріупольській ЗОШ № 64.

Учні 4 – Б класу під керівництвом Треус І. С. відвідали чудовий спектакль «Чарівна лампа» у Драматичному театрі. Музика, танці, яскраві декорацїї - все це маленькі глядачі побачили на сцені. Неймовірні та захоплюючі пригоди змусили з інтересом спостерігати і прожити цю казку разом з героями.

Учні 7 класу під керівництвом Маляренко Т. О. взяли участь у квесті «Екологічний калейдоскоп», який було проведено на базі школи № 52, де посіли ІІ місце.

А учні 5 – Б класу разом з вчителькою англійської мови Марфлюк Л. В. гамірно і весело відзначили Хелловін, де панувала магічна атмосфера. Діти виявили неабияку фантазію, щоб створити цікаві костюми, організувати конкурси. П’ятикласники не лише на уроках дізнаються про історію та культуру англомовних країн, але й під час осінніх канікул, коли учням необхідні гарні емоції.

Гра «5 ЗОЛОТИХ»

Цікаві спортивні змагання серед учнів 5 - 6-х класів відбулися у нашій школі. Сприяв проведенню змагань Маріупольський міський палац естетичного виховання. Учням було запропоновано найрізноманітніші конкурси на спритність, вправність та кмітли-вість. Перемогу в ході запеклих змагань вибороли учні 6 - А класу. Учасники 5 – А , 5 – Б та 6 - Б класів продемонстрували також високий рівень підготовки.

Поздоровляємо переможців! Тепер їх очікують «5 золотих» на міському рівні.

Прощавай, Букварику

2017 - 2018 навчальний рік

Знай та поважай свій край!

Під час проведення предметного тижня історії та географії у школі була організована виставка стінних газет «З Україною в серці: «золоті» сторінки історії України», де були відображені найбільш значущі віхи нашої історії.

Також в кабінеті історії була організована тематична виставка «Україна в міжнародних відносинах» і «Сім чудес України», під час перегляду якої учні мали змогу впевнитися у важливості інтеграційних процесів сучасної України та її культурних здобутках.

На уроці історії учні 8-Б класу під керівництвом учительки історії Толкачової Юлії Сергіївни брали участь в історичній вікторині, де змагалися не тільки у знаннях, але й у логічному мисленні, швидкості предметної реакції та кмітливості.

В рамках предметного тижня історії та географії учні 11-го класу нашої школи відвідали історичний факультет Маріупольського державного університету з профорієнтаційною метою. Завідувач музеєм історичного факультету МДУ Забавін В.В. познайомив учнів з найбільш цікавими експозиціями, розповів про важливі археологічні знахідки, здійснені студентами факультету, зацікавив інформацією про роботу археологів та студентів під час археологічної практики. Лаборант музею розповіла про цікаві проекти, авторами яких були студенти-історики. Завідувач кафедрою історії Романцов В.М. ознайомив учнів з особливостями навчання та предметно-фахової орієнтації факультету. Старшокласники також побували на зустрічі із завідувачами всіх кафедр історичного факультету.

Квітковий дивограй завітав до нашої школи

Квіти, квіти…

Чарівні квіти,

Кольорові, великі й малі…

Ви умієте душу зігріти,

Бо й самі ви — душа землі.

17 квітня в школі відбувся шкільний етап міського конкурсу - виставки з образотворчої та декоративно - ужиткової творчості «Квіти Маріуполя». На ньому було представлено до 30 робіт.

У виставці взяли активну участь учні 1 – А класу (керівник Павлова Г. О.), 3 – Б класу (керівник Треус І. С.), 3 – А класу (керівник Петренко Н. А.), 5 – А класу (керівник Львова Л. О.), 6 класу (керівник Маляренко Т. О.), 8 – А класу (керівник Медведєва Л. М.), 9 – Б класу (керівник Марфлюк Л. В.). Всі роботи виконані в різній техніці і на високому рівні.

Тут можна було побачити чарівні квіти з тканини (роботи Терсяної Анастасії, Гончарук Єлизавети), паперу ( роботи Шишкіної Злати, Афенко Євгенії, Муляви Івана, Меркулової Лілії), а також роботи, зроблені в техніці квілінгу (робота Борблика Олександра), орігамі (робота Камишенка Владислава). Око радували й малюнки дивовижних квітів Шушакової Марії, Меркулової Лілії, Новосьолової Дар’ї, Стайловської Марії, Кіркіної Юліани та ін..

Було відзначено високий рівень учасників виставки, які вразили своєю фантазією і майстерністю. Всі роботи виконані з любов'ю до нашого міста. Кращі з них були відібрані для участі у районному етапі конкурсу.

Висловлюємо подяку батькам, які допомогли своїм дітям створити квіткові шедеври та надихають їх на нові творчі звершення.

(Изменить сообщение)

опубліковано 18 квіт. 2018 р., 08:14 Светлана Касьян [ оновлено 18 квіт. 2018 р., 08:35 ]

- пропаганда цивільного захисту;

- забезпечення безпеки життєдіяльності людини у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- класні години;

- відпрацювання дій учнів та постійного складу школи у випадку виникнення пожежі.

День Цивільного захисту в школі

13 квітня у нашій школі проходив День цивільного захисту, в рамках якого було організовано ряд заходів:

У всіх класах була проведена Єдина класна година «Дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій», з практичним заняттям правильно діяти та надавати першу медичну допомогу та взаємодопомогу у випадках пожежі.

Тренувальна евакуація за сигналом «Пожежа» показала високий рівень підготовки учнів до дій в екстрених випадках. Старшокласники провели інформаційно - роз’яснювальну роботу серед учнів молодших класів щодо дій та поведінки в надзвичайних ситуаціях. Тренувальна евакуація за сигна-лом «Увага всім!» показала високий рівень підготовки учнів до дій в екстре-них випадках. Учні та вчителі показали, що вміють швидко та безпомилково орієнтуватися у надзвичайних ситуаціях.

Подібні заходи є своєрідним підведенням підсумків засвоєння учнями протягом навчального року матеріалу з питань цивільного захисту. Керівний склад, формування, працівники школи та учні здобули практичний досвід виконання заходів Цивільної оборони, дій за сигналами оповіщення та інформування населення, проведення рятувальних робіт.

До Вашої уваги фоторепортаж з Дня цивільного захисту - 2018:

(Изменить сообщение)

опубліковано 28 бер. 2018 р., 15:47 Светлана Касьян

Гра «5 ЗОЛОТИХ»

Захоплюючі спортивні змагання серед учнів 5 - 6х класів відбулися у нашій школі. Сприяв проведенню змагань Маріупольський міський палац естетичного виховання. Учням було запропоновано найрізноманітніші конкурси на спритність, вправність та кмітливість.

Особливо учням сподобався танцювальний конкурс та конкурс груп підтримки.

Перемогу в ході запеклих змагань вибороли учні 6 класу. Учасники 5 – А та 5 – Б класів продемонстрували також високий рівень підготовки.

Поздоровляємо переможців! Тепер їх очікують «5 золотих» на міському рівні.

(Изменить сообщение)

опубліковано 7 бер. 2018 р., 09:17 Светлана Касьян

Весняна зустріч у бібліотеці ім. Маяковського

Давня дружба єднає учнів Маріупольської загальноосвітньої школи №64 та працівників бібліотеки ім. Маяковського. Діти залюбки приходять до бібліотеки, читають книжки, відвідують майстер-класи. А бібліотекарі - часті гості у школі, беруть участь у святах, роблять книжкові виставки, демонструють буктрейлери дитячих книжок.

Напередодні Міжнародного дня прав жінок до бібліотеки завітали учасники гуртка «Джерельце» (керівники Павлова Г.О., Львова Л.О., Семенченко Р.Ф.) з концертною програмою «Весна, як жінка, жінка, як весна!». Діти підготували вірші, пісні, веселий танок, а коли заспівали частівки, які самі склали для кожного робітника бібліотеки, то господарки не стримали сліз. У цей морозний весняний день діти принесли теплі вітання та щирі серця, а бібліотекарі пригостили дітлахів гарячим чаєм та печивом.

Хай буде більше в житті у вас, любі жінки, приємних спогадів та сюрпризів!

(Изменить сообщение)

опубліковано 27 лют. 2018 р., 10:32 Светлана Касьян [ оновлено 27 лют. 2018 р., 10:59 ]

Господиня Масляна

16 лютого учні 1-А класу (класний керівник Павлова Г.О.) відсвяткували свято «Масляна йде – млинці та мед несе». Діти підготували вірші, пісні, хороводи, заклички. Зустрілися на святі Зима з Весною (ці ролі грали учениці 5-А класу Македонська А., Терсяна А.). Поступилася своїм місцем Зима, пішла зі свята, а Весна разом із першокласниками привітали Масляну ( бібліотекар Масликова А.В.).

Широка Масляна разом зі Скоморохом ( бібліотекар Коссе М.С. ) провели з дітьми ігри, конкурси, танці. Потішили присутніх веселі Скоморохи (учні 5-А класу Борблик О., Бушко Ю., Зайцев І.). Не залишились без уваги батьки, разом із дітьми вони танцювали та співали частівки. А після свята щедра Масляна запросила всіх на смачні млинці

Покотила Масляна,

Добра красуня,

До майбутнього року,

До Сирного тижня.

Масляна, прощай,

А на той рік знову приїжджай!

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ з Афганістану. З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Залучити учнів до знань таких важливих подій треба з підліткового віку. Саме тому учні 8-9-х класів ознайомилися з історією цієї дати та дізналися обставини її запровадження. Під керівництвом вчителів історії Толкачової Юлії Сергіївни та Сачеєва Костянтина Родіоновича учні здійснили заочну мандрівку до пам’ятників воїнам-афганцям в Україні та за її межами.

Зустріч з прокурором

З метою початку знайомства школярів з діяльністю органів прокуратури 31 січня 2018 року відбулася зустріч учнів 10-11 класів школи № 64 з прокурором Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Осіпцовим В’ячеславом Петровичем.

В ході зустрічі школярі дізналися про особливості професії прокурора та про роль прокуратури у житті суспільства. В’ячеслав Петрович розповів про ситуацію в Україні щодо злочинності серед дітей, надав інформацію про притягнення неповнолітніх до кримінальної відповідальності.

Також увага акцентувалася на необхідності дотримання вимог законодавства у всіх сферах життєдіяльності людини як члена суспільства, зокрема неповнолітніх як повноцінних громадян держави. Учасники заходу обговорили також питання щодо випадків порушення закону та відповідальності, яка наступає внаслідок цього.

Наприкінці зустрічі відбувся жвавий діалог між учнівською молоддю та працівником прокуратури, у ході якого старшокласники отримали змістовні відповіді на запитання, які їх цікавили.

Фестиваль «Батьківщина в моєму серці»

опубліковано 22 січ. 2018 р., 01:38 Светлана Касьян [ оновлено 27 лют. 2018 р., 01:03 користувачем Игорь Корюков ]

Фестиваль «Батьківщина в моєму серці»

Народна пісня – голос невсипущий,

Душі людської – вічне відкриття.

Вона ніколи, як і хліб насущний

Не вийде з моди сущого життя.

Українська пісня - це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, слідує за ним від дитинства до старості.

У грудні 2017 року в актовій залі школи пройшов фестиваль української пісні «З Батьківщиною в серці!». Мета фестивалю – формування шанобливо-го ставлення учнів до національних цінностей рідного краю, популяризації національної пісні як однієї зі складових української культури та залучення до творчості обдарованих учнів.

В репертуарі юних вокалістів були представлені українські народні, сучасні естрадні та патріотичні пісні. У фестивалі брали участь солісти, дуети, тріо та квартети, які зачаровували своєю виконавчою майстерністю та чудовою технікою виконання пісенних творів

Учасники заходу щиро вдячні художньому керівнику Семенченко Раїсі Федорівні за прекрасно організоване свято української пісні!

А 19 січня 2018 року учні 4 – Б класу під керівництвом Стернард Інни Леонідівни взяли участь у танцювальному конкурсі в рамках фестивалю «Батьківщина в моєму серці» серед шкіл ІІІ освітнього округу.

Арт – лекція з національно-патріотичного виховання

«Січень - пам'ятний місяць»

В історії України є такі дати, які навічно викарбувані в душі та серці кожного громадянина, справжнього патріота. Саме такими є 29 січня – день бою під Крутами та 22 січня – День Соборності України, свято що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Сьогодні, після двох десятків років незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною.

Нагадати про видатні сторінки історії українського народу – завдання сучасного педагога, знати і вшановувати їх - обов'язок сучасної молоді. Реалізації цих завдань був присвячений захід, що відбувся у школі № 64. Під керівництвом учителів історії Толкачової Ю. С. та Сачеєва К. Р. учні ознайомились з обставинами пам'ятних подій, головними діячами, долучилися до духовної спадщини українського народу.

(Изменить сообщение)

Виставка-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет»

опубліковано 25 груд. 2017 р., 09:59 Светлана Касьян [ оновлено 27 лют. 2018 р., 01:08 користувачем Игорь Корюков ]

Виставка-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет»

Новий рік та Різдво – найочікуваніші зимові свята. До них готуються заздалегідь. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуків красуні-ялинки. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюютьсяся над тим, скільки це коштуватиме нашій природі. В усьому світі поширена традиція прикрашати зелену красуню на новорічні свята у себе вдома.

Чим замінити живу ялинку? Креативний підхід знайшли учні нашої школи. Вони представили свої роботи на шкільному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет». Метою цієї виставки є формування у школярів національної свідомості, прищеплення шанобливого ставлення до традицій та звичаїв українського народу та бережливе ставлення до природи.

(Изменить сообщение)

Повідомлення

опубліковано 5 груд. 2017 р., 01:52 Светлана Касьян [ оновлено 8 груд. 2017 р., 13:37 користувачем Игорь Корюков ]

Конференція «Українські революції — перші європейські революції ХХІ століття:

причини, завдання та значення»

24 листопада на базі МНВК «Колегіум-школа» № 1 пройшла учнівська конференція «Українські революції — перші європейські революції ХХІ століття: причини, завдання та значення», в якій взяли участь десять шкіл Центрального району. Було зроблено маленький екскурс до історії революцій, Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013 року, яким і була присвячена конференція.

В роботі конференції взяли участь і учні 9 - А класу нашої школи: Красуля Владислав та Шутенко Софія, які під керівництвом учителя історії Сачеєва К. Р., підготували повідомлення на тему «Україна – територія гідності і свободи».

Основною думкою конференції було переконання, що Революція Гідності дала нам історичний шанс для кардинальних змін, в основі яких – цінності демократії та свободи.

Зустріч із спеціалістом міської рятувальної аварійно-водолазної служби Ушкаловою Валентиною Василівною.

З метою залучення уваги дітей до навичок основ безпеки життєдіяльності 28 листопада 2017 року у школі № 64 відбулася тематична бесіда «Безпечне поводження на водних об'єктах в літній і зимовий періоди» для учнів 4 - 7 класів, яку провела спеціаліст міської рятувальної аварійно-водолазної служби Ушкалова Валентина Василівна.

Мета зустрічі – навчити школярів навичкам надання допомоги в різних надзвичайних ситуаціях, зниження ймовірності виникнення таких ситуацій.

Валентина Василівна розповіла дітям про основні правила безпеки на водних об'єктах в літній і зимовий періоди, провела вікторину на знання правил безпечної поведінки на воді та на льоду, продемонструвала пізнавальні мультфільми.

Наші учні дізналися, як надається перша допомога людині, яка знаходиться в небезпеці, як вести себе, якщо ви провалилися під лід, а також змогли відпрацювати основні правила поведінки при надзвичайних ситуаціях.

(Изменить сообщение)

Осінь чарівна в гості в 1-А прийшла

опубліковано 2 груд. 2017 р., 20:28 Игорь Корюков [ оновлено 2 груд. 2017 р., 20:30 ]

Осінь чарівна в гості в 1-А прийшла

Веселе та цікаве «Свято осені» пройшло в 1-А класі (кл. кер. Павлова Г.О.). Діти декламували вірші, співали пісні, танцювали, інсценувала казку «Ходить гарбуз по городу на новий лад».

Прийшла до першокласників цариця Осінь з синами-місяцями. Діти грали з Осінню в ігри, змагалися , а Осінь подарувала дітям смачні яблука та цукерки.

(Изменить сообщение)

14 жовтня – День захисника України

опубліковано 2 груд. 2017 р., 19:18 Игорь Корюков [ оновлено 2 груд. 2017 р., 20:22 ]

14 жовтня – День захисника України

У світлий день Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День українського козацтва. Саме 14 жовтня ми відзначаємо і День захисника України.

Це свято усіх, хто покликаний захищати нашу Батьківщину, а також нагода згадати звитяги наших предків, які своїми ратними звершеннями здобули та відстояли нашу свободу та незалежність.

У школі пройшли Уроки мужності, зустрічі з військовослужбовцями. Учні 9 – А (класний керівник Ворона О. А.) та 8 – Б класів (класний керівник Санатарчук О. О.) провели класну годину «Від козаків до кіборгів», на яку запросили представника Маріупольського загону морської охорони капітана другого рангу Правду Віктора Григоровича.

Учні 8 - А класу провели класну годину "Україна понад усе".

Цікаво пройшли і виховні години у початковій школі: 1-Б класі(Маяк М. В.),

2 - Б класі (Крамар Н. П.), 3 - А класі (Петренко Н. А.).

А для учнів 5-А та 5-Б класів старшокласники разом із учителем

Львовою Л. О. підготували свято «Козацькі розваги».

______________________________________________

2016 - 2017 навчальний рік

День вишиванки у загальноосвітній школі № 64

Усім відомо, що Україна – країна талановитих, працелюбних людей. Мистецтво вишивки поєднало ці дві риси. У третій четвер травня в Україні вже традиційно відзначають День вишиванки. Цього року він припав на 18 травня.

Ще з ранку вся школа № 64 замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Дрес-кодом дня була вишиванка, в акції взяли участь не лише учні, а й вчителі школи.

На урочистій лінійці лунали пісні та вірші у виконанні гуртка «Джерельце» під керівництвом Павлової Г. О. А учні 4 – Б класу заспівали пісню «Бабусина вишиванка». Танок з рушниками у виконанні учнів 3 – Б класу був неперевершений.

Також учні молодших класів під керівництвом учительки трудового навчання Львової Л. О. взяли участь у конкурсі «Склади візерунок».

На завершення свята всі учні школи провели імпровізований танцювальний флешмоб.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Свято Букваря в 1-Б класі

“Прощавай, букварику, наш найкращий друже…!” такими трепетними словами звернулися учні 1-Б класу до своєї першої книги на Святі Букваря. В теплому родинному колі разом з “Живими буквами”, в ролі яких виступили батьки, діти навчили грамоті маленьких Ягусь, які несподівано з'явились на святі та побували в ролі своїх зіркових учителів. Учениці 7-Б класу Ільченко Аріна та Калачова Дар'я допомагали в організації Свята Букваря та виступили в ролі Ведучої та Баби Яги.

Сценарій до свята написала класний керівник 1-Б класу Надія Петрівна Крамар, Раїса Федорівна Семенченко підготувала музичний супровід, бібліотекар Марія Анатоліївна Хохлова запропонувала цікаву вікторину «Збери літери», під час якої маленькі Ягусі, поділившись на дві команди, мали відгадати слова, а потім скласти їх за допомогою Живих Букв, в ролі яких виступали батьки.

Свято закінчилося веселим флеш-мобом, в якому взяли участь учні та батьки 1-Б класу.

Наприкінці свята батьки та учні щиро подякували своїй вчительці за ті знання, які вони отримали під час навчання.


СВЯТО БУКВАРЯ

12 травня до 1 – А класу завітало багато гостей, тому що у першокласників це був день незвичайний, особливий: маленькі розумники та розумниці 1 – А класу прощалися з першоюсвоєю книжкою – другом Букварем.

Під час свята учні розповідали вірші про літери, співали абеткову пісеньку, дякували Букварику за науку. Присутні гості із задоволенням слухали казку про пригоди Азбуки , чарівної Феї та Киці, що не хотіла вчитися, яких талановито зіграли учениці 1-А класу Коробська Орина, Коробська Віра та Тимченко Аліна. Оплесками зустрічали діти та батьки Букварика, який привів із собою підручники для навчання у другому класі.

Букварик, почесну роль якого виконав Шрубянець Сергійко, один із найкращих читачів, не тільки привітав учнів з першою шкільною перемогою, але й приніс цікаві завдання та ігри для маленьких розумників та їхніх батьків.

Усі присутні на святі ще раз переконалися, що учні закінчують свій перший рік навчання з величезним багажем знань, який вони натхненно й наполегливо збирали протягом року разом зі своєю мудрою та турботливою вчителькою Голоцуковою Лідією Миколаївною.

Привітали також першокласників старші друзі – учні 5 класу. Дівчатка Пилипчук Катерина та Плотнікова Поліна виконали разом з малюками дружній флешмоб «Щасливі, бо завжди разом!»

Як срібні дзвіночки лунали дитячі голоси: «Прощавай, Букварику, наш найкращий друже, ми тобі, Букварику, дякуємо дуже!». І сльози радості, щастя та гордості блищали на очах батьків, дітей, першої вчительки, коли всі разом переглядали фільм про яскраві моменти шкільного життя.

Так, у маленьких пташенят 1-А класу вже підросли та окріпли крила, і вони вже готові летіти далі у незвіданий, але такий цікавий світ знань, мудрості та науки…

Батьки учнів 1-А класу Маріупольської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №64 висловили щиру подяку першій вчительці Голоцуковій Лідії Миколаївні.

«Наші діти люблять і шанують Вас, Лідіє Миколаївно! Завдяки Вашим щоденним зусиллям всі діти успішно пройшли перший найскладніший рік навчання. Ви відкрили перед ними чудовий непізнаний світ Букварика, навчили читати і писати. Низький уклін Вам, перша вчителько, за Вашу душевну щедрість і море світла. Бажаємо Вам наснаги, добра і успіхів!» - такими теплими словами від імені всіх батьків привітала першу вчительку Політаєва Марина Миколаївна, голова батьківського комітету 1- А класу.

Свято закінчилося, але спогади про нього назавжди залишаться в серцях маленьких школярів – красивих, розумних, творчих, успішних і талановитих дітей, гідних з честю носити звання учнів Маріупольської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №64.

Бажаємо учням та батькам 1 – А класу успіхів, добра та мирного неба!

_______________________________________________

Збережемо пам'ять у наших серцях

З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в школі № 64 було організовано та проведено виховний захід «Збережемо пам'ять у наших серцях».

Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих героїв , хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. Учитель історії Шумуртова І. В. та учитель музичного мистецтва Семенченко Р. Ф. разом із учнями старших класів підготували літературно-музичну композицію. Нікого не залишили байдужими пісні, відеоматеріали та зворушливі вірші у виконанні учнів 10 класу Зайченко Надії, Крать Олександра, Холікової Аліни про героїчний подвиг, незламну мужність нашого народу.

В усіх класних колективах школи пройшли урочисті Єдині уроки мужності та пам’яті. Учні 7 – А класу під керівництвом учителя Медведєвої Л. М. провели виховний захід «Дитинство, обпалене війною…»

А в гості до учнів 4 – А та 4 – Б класів завітали співробітники бібліотеки ім. Маяковського, які разом із учителями Павловою Г. О. та Маяк М. В. організували та провели виховний захід «Ми пам'ятаємо їх імена…», а також підготували виставку книг для дітей про буремні роки війни.

«Пам’ять: вона кличе, вона хвилює, вона торкає наші серця» - урочистість з нагоди Дня Примирення та Дня Перемоги продовжилась біля пам’ятного знаку воїнам 9-ої Авіадивізії, де учні поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про воїнів-визволителів. Ця пам’ять робить усіх нас сильнішими, адже вона є запорукою неминучої перемоги сьогодні.

_______________________________

Вітаємо!!!

Вже другий рік гурток «Джерельце» під керівництвом Павлової Г.О. бере участь у міському фестивалі писанок. Цього року учні 4-А класу підготували чудову виставу «Великодній кошик», яка сподобалась усім присутнім.

28 квітня в Центрі сучасного мистецтва та культури ім. Куїнджі відбулося свято-презентація «Писанковий світ», де зібралися всі переможці, їхні друзі, батьки, члени журі.

Гурт «Джерельце» отримав спеціальну відзнаку від журі, грошовий приз та солодощі, а керівника гуртка відзначено подякою за підтримку та розвиток творчих здібностей дітей.

___________________________________________

Охорона праці - справа кожного

У зв’язку з відзначенням 28 квітня 2017 року Всесвітнього дня охорони праці, з метою привернення уваги працівників та учнів до питань дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності в навчально-виховному процесі, в школі з 24 по 28.04.2017р. було проведеноТиждень з охорони праці та Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.

В цьому році Всесвітній день охорони праці був проведений під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Під час проведення дня було сплановано та проведено ряд заходів.

Для учнів 1- 4 класів була проведена година спілкування «Охорона праці – запорука життя», де учні повторювали правила поведінки в їдальні, спортивній залі, під час уроків трудового навчання та під час перерв, обговорювали різноманітні ситуації.

Учні 5 – 7 класів були залучені до заняття на тему «Електробезпека», під час якогошколярі повторили всі правила поводження з електрикою, з’ясували причини та наслідки неправильного поводження з електроприладами. Восьмикласники вели розмову про безпеку в кабінеті інформатики та про роботу з комп’ютером, було організовано перегляд презентацій з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Учні 9 – 11 класів провели інформаційну п'ятихвилинку для учнів молодших класів щододотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі.

14 квітня пройшов

Єдиний урок з ЦО у 1-А класі

ПЕРШОКЛАСНИКАМ

ПРО ПРАВА та ОБОВ’ЯЗКИ

«Знай свої права, дитино!» -під таким гаслом протягом квітня згідно з розпорядженням Маріупольського міського управління юстиції в Донецькій області у рамках місячника правових знань були проведені виховні заходизпершокласниками Маріупольської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 64.

Спочатку вчителі 1-их класів Голоцукова Л.М. та Крамар Н.П. в ігровій формі допомогли малюкам зрозуміти значення таких важливих слів як «право», «обов’язок», «декларація», «конвенція», «захист», «Служба захисту дітей».

А потім казкові персонажі лікар Айболить, Мальвіна, дівчатка-україночки Аліна та Ганнуся розповіли малюкам про права дітей в Україні і запропонували разом сплести віночок прав та обов’язків.

Із захопленням учні 1 – А та 1 – Б класів слухали вірші-добавлялки про права дітей та шукали потрібну квіточку для віночка.

Не менш цікавим було обговорення не тільки прав, а й обов’язків дітей. «Моя країна дає мені право на медичне обслуговування, отже, я зобов’язаний змалку дбати про своє здоров’я, і тому я ходжу у спортивний гурток», «Я не буду пити кока-колу та їсти чіпси, тому що це шкідливо для мого здоров’я», «Я маю право на безкоштовну освіту, отже, мій обов’язок – старанно вчитись», «Хоч дитина і має право на захист та допомогу у разі скоєння правопорушення, але я завжди буду дотримуватись правил поведінки, бо це мій обов’язок»,-ось такі думки лунали під час обговорення.

Віночок прав та обов’язків дітей в Україні вийшов чудовим.

Продовжили першокласники віртуальну подорож по казковій Країні прав у комп’ютерному класі. Учні переглянули мультфільми та, об’єднавшись у групи, обговорили, які права папуги Кеші, Чиполліно, Попелюшки, Буратіно, маленьких козенят було порушено, а далі, як досвідчені фахівці, давали поради один одному, як діяти, якщо порушуються права дитини не у казках, а у справжньому житті.

І на завершення учні підвели підсумки шкільного конкурсу «Права дитини – очима першокласника».

Переможницею стала Іллінич Ганна, учениця 1 – А класу, яка разом з батьками підготувала яскраву та цікаву стіннівку «Щасливе дитинство».

Азбука права

У рамках декади правових знань та громадянського виховання учні 4-Б класу (кл. кер. Маяк М.В.) провели правовий урок «Азбука права» у бібліотеці ім. Маяковського. У вікторині учні виявляли міцні знання про права й обов’язки дитини. У запропонованих дитячих літературних творах знайшли порушення прав героїв. Учні взяли активну участь у рухових іграх з Бармалеєм. Такі бібліотечні уроки допомагають виховувати високоморальну особистість школяра.

Чарівний світ книжок

Щоб сучасні діти читали книжки, їх треба зацікавити. Велику роль відіграє у цьому бібліотека, тому уроки позакласного читання учні 4-А класу (кл.кер. Павлова Г.О.) часто проводять у бібліотеці ім. Маяковського.

У книжковій країні дітей зустріла Мадам Шоколадниця, яка розповіла цікаві факти про улюблені солодощі – шоколад, показала буктрейлер за книгою Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика».

А юні читачі 4-А класу розіграли сценку, в якій Роал Дал (Дмитрук Олександр) розповів про своє дитинство, а учні розказали цікаві факти з біографії письменника. Діти взяли участь у «шоколадному конкурсі», активно та правильно відповідали на питання вікторини «Мандрівка шоко- ладною фабрикою Віллі Вонка».

А підсумок – усі учні класу прочитали книгу Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» і з нетерпінням чекають інші твори цього чудового англійського письменника.

День цивільної оборони

У школі в рамках декади заходів з цивільного захисту було проведено День цивільної оборони. На першому уроці класними керівниками були проведені виховні години за тематикою «Стихійні лиха на планеті Земля», « Чорнобильська катастрофа та її наслідки для України», «Дії населення у надзвичайних ситуаціях», «Перша допомога при пораненнях під час терористичного акту» та інші.

Десятикласники провели бесіду зі школярами молодшого віку з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами. А учні 7 – А класу взяли участь у вікторині з пожежної безпеки « Будь обережним з вогнем».

О 1000 за сигналом «Увага всім!» організовано, спокійно, але динамічно і швидко було проведено учбову евакуацію усіх учасників навчально-виховного процесу.

Учні 10 та 11 класів, підготовлені учителем предмету «Захист Вітчизни» Костюком О. І.,провели практичне заняття для учнів 8 – 11 класів щодо надання долікарської допомоги (накладання пов’язок, шин).

______________________________________________________________

З Україною в серці

Тиждень світової культури та мистецтва, який проводився з 13 до 17 березня під гаслом «З Україною в серці» у ЗОШ № 64, став для учнів справжнім святом.

Саме в понеділок, 13 березня, учні школи під керівництвом вчителя музичного мистецтва Семенченко Р. Ф. випустили пізнавальні стіннівки «Подорожуємо Україною», «Краса врятує світ», «Музична газета».

У вівторок пройшов конкурс листівок «Щасливі долоньки».

Співучою та веселою була середа. А концерт, який підготували з учнями початкових класів Семенченко Р.Ф., Стернард І. Л., Павлова Г.О., не залишив байдужим нікого. Діти співали народні та авторські пісні, танцювали, а закінчився концерт казкою «Коза – Дереза» за музикою «камертона української душі» Миколи Лисенка, 175 - річчя від дня народження якого відзначають 22 березня.

У четвер талановиті учні нашої школи Санатарчук Марія, Лейбіна Ольга, Золотарь Володимир, Ільченко Орина влаштували концерт для учнів молодших класів, де продемонстрували свою майстерність, виконуючи музичні твори на фортепіано та саксофоні.

Не менш цікавим видався і останній день тижня. На перервах звучала запальна музика, старшокласники та учні 3-Б класу під керівництвом Стернад І. Л. влаштували танцювальний флешмоб, до якого долучилися й інші учні школи.

А у четверокласників (кл. кер. Павлова Г.О., Маяк М.В.) відбувся народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушник». Почесним гостем заходу була народна майстриня Молчанова Лідія Йосипівна, голова спілки «Просвіта». Вона показала вишиті власноруч рушники, розповіла про історію вишивки. Учні вітали гостю піснями.

До дитячих сердечок несу я тепло, -

Що отримаю, земле, від тебе.

Вірю свято: відійде все зло

І зійде благодать Божа з неба!

________________________________________

Шевченківські дні

9 березня, в День народження Кобзаря, в Україні починають відзначати шевченківські дні. Тисячі шанувальників творчості Тараса Шевченка згадують в цей день велику людину, генія українського народу, поета, який зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства.

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам´ять Шевченка.

В нашій школі свято Кобзаря не пройшло непоміченим. Відбулися виховні години до Дня народження Т. Г. Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…».

Співробітники дитячої бібліотеки ім. В. Маяковського провели для школярів 1-4 класів Шевченківські свята: «Тарас Шевченко – творець краси і доброти» і «Слава Шевченкова – слава України». Учні прослухали огляд літератури книжкової виставки «Слово Великого Кобзаря», подивилися цікавий відеоролик «Обличчя української історії. Тарас Шевченко», з якого дізналися про основні віхи життя та творчості генія української літератури.

Бібліотекарі провели літературну вікторину «Ім’я Шевченка стукає в серцях». Діти вірно відповідали на запитання вікторини, назвали місця в Маріуполі, пов’язані з ім’ям видатного українця. Хлопчики та дівчатка дізналися маловідомі, цікаві факти з біографії видатної людини.

Дітям близька і знайома творчість поета, художника. Учні 2-А класу (кл. керівник Петренко Н.А.) зробили чудовий портрет Тараса Шевченка з природних матеріалів. Поетичний вернісаж «Стежинами поезії Кобзаря» дуже сподобався присутнім. Бібліотекарі читали вірші, діти із задоволенням декламували відомі рядки, а «Садок вишневий коло хати» учні 2-х класів виконали гуртом.

______________________________________

ЛІТЕРАТУРНА ГОДИНА ДО 190-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО БАЙКАРЯ

ЛЕОНІДА ГЛІБОВА

5 березня 2017 року відзначається 190-річчя з Дня народження українського письменника, поета, байкаря, видавця та громадського діяча Леоніда Івановича Глібова.

Твори, які були написані понад сто років тому, не втрачають своєї актуальності, повчального змісту і в наш час. Не дарма Іван Франко назвав Леоніда Глібова «найкращим українським байкописцем, …творцем правдивих перлин української літератури».

В рамках святкування ювілею видатного поета і байкаря у ЗОШ № 64 спільно з дитячою бібліотекою ім. В.В. Маяковського пройшов літературний конкурс читців,учасниками якого стали учні 4-А класу(класний керівник Г.О. Павлова). Діти взяли активну участь у конкурсі, розповідали та інсценізували байки, читали вірші напам'ять. Для всіх присутніх був презентований відеоролик, присвячений творчості байкаря.

Бібліотекарі дитячої бібліотеки ім. В.В. Маяковського підготували книжкову виставку «В байках і ліриці живе душа поета», провели голосне читання байки «Синиця», а також були членами журі конкурсу. Також до складу почесного журі було запрошено педагога-організатора ЗОШ № 64 Н.О. Коваленко і представника драматичного театру Н.П. Ларіну. Гостями свята були учні 9-Б класу.

Переможцями конкурсу стали:

В номінації «Групове виконання» – перше місце здобули Маліков Микита, Мулява Іван, Дмитрук Олександр, Гончарова Аліса за інсценування байки «Коник-стрибунець», друге місце зайняли Лущак Ганна, Македонська Анастасія, Зайцев Ілля, Головко Марія за виконання байки «Квіти», третє місце – Мамонова Аврора, Плотнікова Олена за виконання байки «Чиж та Голуб».

В номінації «Індивідуальне виконання» перше і друге місце посіли: перше місце – Терсяна Анастасія за виконання байки «Хлопчик та гадюка» і Меркулова Лілія за виконання байки «Билина». Друге місце – Князєв Кирило за виконання вірша «Бачить- не бачить» і Мочирад Анастасія за виконання байки «Чиж та Голуб». Переможці були нагороджені подарунками з українською символікою, а всі учасники конкурсу заохочені солодкими призами.

Свято дружби «Разом нам веселіше»

Не відстають від старшокласників і учні початкових класів. Так у 4 –А класі (кл.кер. Павлова Г.О.) 14 лютого відбулося свято дружби «Разом нам веселіше». Діти розповідали легенди про Святого Валентина, дискутували про любов та дружбу , а потім грали у цікаві ігри: «Знайди відповідь», коли на одній половинці серця було питання , а на другій відповідь, а школярам треба було з’єднати дві половинки. Повеселилися четверокласники, коли грали у гру «Знайди свою пару», але найбільше задоволення отримали від гри «Хто вкрав моє серце?».

Гарно жити та дружити, коли в класі добрі діти!

Рятувальники провели зі школярами уроки безпеки

24 січня до школи завітали фахівці Маріупольського міського управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій. Фтіц Григорій Віталійович, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям та молодший інспектор Калайтан Олена Сергіївна провели для учнів 5 – 6 класів нашої школи уроки безпеки, метою яких було удосконалення теоретичних знань у сфері безпеки життєдіяльності та формування безпечної поведінки дітей шкільного віку у надзвичайних ситуаціях різного характеру. Багато дітлахів неодноразово залишаються вдома без дорослих, де їх може підстерігати небезпека, у том числі й загроза виникнення пожежі.

Фахівці ДСНС нагадали школярам основні правила безпеки при користуванні газовою плитою, під час експлуатації побутових електроприладів, перелічили учням основні причини виникнення пожежі у побуті, навели реальні приклади пожеж, які виникли через недотримання правил пожежної безпеки вдома. Бесіди були насиченими, інформативними та цікавими.

Учні отримали пам'ятки щодо дій у надзвичайних ситуаціях. Такі зустрічі є прекрасною можливістю нагадати дітям елементарні правила безпеки власного життя. Адже від того, чи знають вони правила поведінки в різних небезпечних ситуаціях, залежить їхнє життя.

Працівниками Державної пожежно-рятувальної частини проведено також профорієнтаційну бесіду із випускниками школи щодо вступу до вищих навчальних закладів цивільного захисту України у 2017 році з метою популяризації навчальних закладів ДСНС України та професії рятувальника.

_______________________________________________________

Літературно – музичний калейдоскоп «Прийшли діти щедрувати до нашої хати»

Традиції українського народу мають глибоке коріння і передаються з покоління в покоління. Українські свята несуть виражений християнський характер, проте в багато з них вплетені і язичницькі вірування, а також народні знання про природу та оточуюче середовище. І дуже важливо, щоб діти вивчали, знали та дотримувались цих звичаїв та традицій.

Вивчають ці традиції та намагаються їх втілити в життя учні 4-А класу, члени гуртка «Джерельце» (кер. Павлова Г.О.). 13 січня вони завітали до бібліотеки ім. Маяковського, щоб привітати зі святами.

Учні прийшли з різдвяною зіркою і привітали всесвітньо відомою піснею «Щедрик, Щедрик, Щедрівочка». Хлопці виконали головний обряд свята – засівання, примовляючи «Сієм, сієм, засіваєм, з Новим роком Вас вітаєм!» Дівчата заспівали пісню «Добрий вечір тобі, пане господарю», розказували щедрівки, бажаючи процвітання та добробуту, а бібліотекарі віддячили солодкими подарунками.

Завідувачка бібліотеки Людмила Іванівна Максименко та співробітники бібліотеки Олена Валентинівна Тичкова та Алла Володимирівна Маслікова познайомили дітей з історією свята Маланки та Василя і традиціями його святкування, читали дітлахам щедрівки, загадували загадки. Діти залюбки брали участь у рухливій грі «Зимові розваги» та подивилися цікавий відеокліп «Щедрик».

Благослови, Боже, Ще й цей Новий рік Щоби була щаслива Кожна людина!

___________________________________________________________________________________________________________

Зустріч із спеціалістом міської рятувальної аварійно-водолазної служби Ушкаловою Валентиною Василівною.

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах, лижах, санчатах! Зазвичай взимку діти розважаються біля став­ка, озера чи річки. Як весело покататися на ковзанах на скутих кригою водоймищах! Але недарма кажуть: «На льоду розважайся — на небез­пеку не наражайся!»

З метою залучення уваги дітей до навичок основ безпеки життєдіяльності 11 січня 2017 року у школі № 64 відбулася тематична бесіда «Безпечне поводження на водних об'єктах в літній і зимовий періоди» для учнів 5-9 класів, яку провела спеціаліст міської рятувальної аварійно-водолазної служби Ушкалова Валентина Василівна.

Мета зустрічі – навчити школярів навичкам надання допомоги в різних надзвичайних ситуаціях, зниження ймовірності виникнення таких ситуацій.

Валентина Василівна розповіла дітям про основні правила безпеки на водних об'єктах в літній і зимовий періоди, провела вікторину на знання правил безпечної поведінки на воді та на льоду, продемонструвала пізнавальні мультфільми.

Наші учні дізналися, як надається перша допомога людині, яка знаходиться в небезпеці, як вести себе, якщо ви провалилися під лід, а також змогли відпрацювати основні правила поведінки при надзвичайних ситуаціях.

5 – 9 грудня

2016 року

Всеукраїнський

тиждень права

Починаючи з 2008 року, в нашій державі започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Згідно з Указом Президента, проходити цей захід має щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Саме тому протягом цих днів у школі вже традиційним є проведення різноманітних заходів щодо підняття рівня правової обізнаності учнів.

Також у рамках Всеукраїнського тижня права у школі організовано книжкову виставку, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, оформлено тематичні стенди.

9 грудня - Всеукраїнський урок «Права людини»

В нас людина кожна знає,

Чим займатись вона має.

Гарантує нам це право

Основний Закон держави.

Він дає дорослим й дітям

Вільно і щасливо жити.

Всі його повинні знати,

І вивчати, й шанувати.

10 грудня в світі святкують Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

З нагоди цієї події у школі пройшов Єдиний Всеукраїнський урок на тему «Права людини».

Учні були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі, ознайомилися з правами, які мають громадяни України, та правами, які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, яка з 1991 року є частиною національного законодавства України.

Правова культура – фундамент держави

У рамках Всеукраїнського тижня права 9 грудня учні 4-А класу разом із класним керівником Павловою Галиною Олександрівною відвідали дитячу бібліотеку імені Маяковського, де їх радо зустріли завідувачка бібліотеки Людмила Іванівна Максименко та співробітники бібліотеки Олена Валентинівна Тичкова та Алла Володимирівна Маслікова.

Для школярів нашої школи вони підготували та провели виховний захід «Правова культура – фундамент держави».

Учні розповіли про права дітей у нашій країні, взяли активну участь у вікторині «Герої казок скаржаться», в інформаційному досьє «Зі злом жартувати не можна», обговорили поведінку казкового персонажу - старої Шапокляк, яка прибігла до бібліотеки, була не ввічлива та груба і зовсім не знала прав дитини. Діти вчили її добрим вчинкам та гарній поведінці.

Повчально, креативно та цікаво пройшло свято в бібліотеці.

7 грудня 2016 року - Зустріч із співробітниками відділу управління превентивної діяльності

7 грудня 2016 року в школі для учнів 6 – 11 класів було проведено зустріч із співробітниками відділу управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Донецькій області. Інспектори вибухотехнічної служби Матієнко В. М., Кодберг О. М. та Кожедуб С. М. проінформували дітей про небезпеку вибухових предметів та їх види, що найчастіше трапляються на території проведення АТО, а також про правила поводження із вибухонебезпечними предметами.

Інспектор відділу ювенальної поліції Брова В. М. розповіла учням про правила поведінки у громадських місцях та навчальному закладі, про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх за правопорушення.

У заході також взяли участь представники молодіжної організації «Ліга майбутніх поліцейських». В ході презентації юні «лігівці» розповіли учням школи про основні напрямки діяльності в організації, продемонстрували відеоролик, створений до річниці «Ліги», говорили про свої сподівання та мрії і, звісно, про плани на майбутнє.

Учнів школи чекав несподіваний сюрприз від талановитих учасників «Ліги». Анатолій Дзедзицький та Іван Єрмілов виконали свою авторську пісню. Учасники громадської організації «МОЛОДІЖНА ЛІГА МАЙБУТНІХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ» на власному прикладі розповіли та показали учням нашої школи як важливо дотримуватись законів України та всіляко підтримувати зв’язок із правоохоронними органами, а також займати активну громадську позицію та бути справжнім патріотом своєї держави.

09.11.2016

З метою виховання патріотизму, почуття гідності та любові до України 09 листопада 2016 року у школі пройшла конференція під назвою "Наша свобода не далася дарма", присвячена 40-річчю заснування Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод. У конференції взяли участь учні 10-го та 11-го класів. Діти підготували доклади, в яких висвітили діяльність Української Громадської групи, її значення для України, яка знаходилася на той час у складі СРСР та вплив цієї організації на формування демократичного, правового українського суспільства. Діти активно приймали участь в обговоренні тем та вирішували дискусійні питання, аналізували історичні події минулих років та визначали сучасні тенденції розвитку правосвідомості українських громадян. А також з великою увагою подивилися документальний фільм "Українська Гельсінська спілка вектор визначено".

Підготували даний інформаційно-просвітницький захід вчитель історії та права Ємцова Вікторія Олександрівна та завідуюча бібліотеки Хохлова Марія Анатоліївна.

13.10.2016 р. відбувся круглий стіл за участю учнів 7-Б та 8-А класів та представників Маріупольського загону морської охорони ДПСУ «Я – майбутній захисник», метою якого було вшанування пам’яті героїв, мужності та героїзму захисників України – воїнів АТО.