Превентивне виховання


Правова культура – фундамент держави

   Починаючи з 2008 року, в нашій державі започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Згідно з Указом Президента, проходити цей захід має щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

      З нагоди цієї події у  школі  пройшов Єдиний Всеукраїнський урок  на тему  «Права людини».

      Також у рамках Всеукраїнського тижня права у школі була проведена зустріч з інспекторами  ювенальної превенції Центрального  відділу Головного управління Національної поліції у Донецькій  області   Н. О. Лавриненко та  старшим  лейтенантом          І. М. Ніколаєвою. Під час зустрічі було проведено лекцію з превентивного виховання та відбулась роз’яснювально-профілактична бесіда з учнями 5 – 6  класів щодо вчинення правопорушень у підлітковому середовищі. 

  
  

     Традиційним є також проведення студентами Донецького державного університету управління заходів щодо підняття рівня правової обізнаності учнів. Лаборант юридичної клініки «Феміда» ДонДУУ Олійник Ангеліна та студентка факультету права і соціального управління Макеєва Дар’я ознайомили  семикласників із основною міжнародною і вітчизняною базою щодо захисту прав дитини; ознайомили учнів з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини; а також  із поняттями «відповідальнісь» і «обов'язок», видами відповідальності неповнолітніх; ознайомили з можливостями щодо захисту своїх прав. 

 
  

Було також організовано в бібліотеці книжкову виставку, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, оформлено тематичні стенди. Бібліотекар Прчетич С. В. провела бібліотечний урок для учнів 2 – 4 класів на тему «Права дитини».

 
 

Подання заяв про випадки булінгу


Порядок реагування на доведені випадки булінгуПлан заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу


Зустріч з правоохоронцями

    

      6  грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права в нашій школі відбулася зустріч  старшого інспектора ювенальної  превенції Центрального  відділу Головного управління національної поліції у Донецькій  області майора   Шаповалова Валерія Володимировича та інспектора, старшого лейтенанта Ніколаєва Сергія Олексійовича з учнями школи. Під час зустрічі було проведено лекцію з превентивного виховання та відбулась роз’яснювально-профілактична бесіда з учнями 6 – 10 класів щодо вчинення правопорушень у підлітковому середовищі. Правоохоронці роз’яснили їм негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління, звернули увагу на поведінку у громадських місцях та навчальному закладі, недопущенні пропусків уроків без поважних на те причин.

     Учні школи уважно слухали розповідь правоохоронців про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності малолітніх осіб.       

     Працівники поліції дали змістовні відповіді на запитання. Окрім загальної теорії, під час правової бесіди поліцейські нагадали дітям і основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність, і як їх уникнути. Діти брали активну участь у бесіді, просили пояснити конкретні правові ситуації, ставили  питання за темою зустрічі.

       Організація бесід і зустрічей учнів  з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі, вона  дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її  в майбутньому.

      Хочеться, щоб кожна дитина перед тим, як зробити крок у доросле життя добре засвоїла свої права та обов’язки і завжди змогла знайти правильний вихід у складній життєвій ситуації.ć
Светлана Касьян,
3 бер. 2017 р., 16:00
Comments