До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

опубліковано 10 трав. 2021 р., 14:13 Светлана Касьян   [ оновлено 12 трав. 2021 р., 01:39 ]

Роками ніколи пам’яті не стерти 

       Події Другої світової війни відгукнулися в серці кожної людини. Ця війна стала найкривавішою і найжорстокішою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом. Пам’ять про війну – це спільна пам’ять нашого народу. Ніколи в житті ми не зможемо відпустити від себе невмирущі спогади про тих, хто наближав цей день заради майбутніх поколінь. Низько вклоняємося ветеранам, які вистояли і витримали усі тяготи воєнного лихоліття.

        З метою віддання данини пам’яті всім жертвам Другої світової війни 1939-1945 років та піклування про ветеранів війни, учасників визвольного руху та жертв нацизму в закладі освіти було  проведено низку   інформаційно-просвітницьких заходів: виховні години «А мак цвіте! Внесок українців у перемогу Антигітлерівської коаліції над нацизмом», Уроки звитяги «Пам’ять жива», година скорботи «Минулого вогонь не згасне», церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку  загиблим у Другій світовій війні.  

         На уроках історії під керівництвом Колеснікової Ю. С.  відбулися тематичні  лекції з теми «Україна в Другій світовій війні», де діти заглибилися в події того часу, розглянули інформацію про внесок українського народу в перемогу антигітлерівської коаліції, було розглянуто причинно - наслідкові зв'язки, показано героїчний подвиг українського народу, необхідність вивчення історії, вшанування героїв. Для учнів  7-их класів проведено  урок - бесіду "Мій голос проти війни". Десятикласники взяли участь в арт-лекції  "Друга світова війна: європейський вимір". Для випускників 11 класу проведено інтегрований (історія, укр. літ.) урок-практикум "Внесок українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні". У  8-А класі було проведено класну годину «1939-1945 - Ніколи знов! Пам'ятаємо, славимо, вшановуємо!». 

   Проведені майстер-класи по виготовленню маку пам’яті для школярів 3 - А та 3 - Б класів, а також третьокласники під керівництвом Стернард І. Л. виготовили малюнки "Пам'ятаємо! Перемагаємо!" Учні 4 - Б класу підготували  літературну композицію «Цінуємо твій подвиг, солдате». Прчетич С. В., бібліотекарка, провела класну годину для учнів 7-их класів «Нехай живі пам’ятають - покоління знають», а співробітники бібліотеки імені Маяковського провели  виховну годину "А червоний мак квітне!" для учнів 5 класу.

        Усі ці заходи стали нагадуванням про страшні події 1939-1945 років та застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.  
 
  
  
  
  
  
  
  
 

Літературна композиція учнів 4 - Б класу. Цінуємо твій подвиг, солдатеComments