Новини

2020-2021

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

опубліковано Светлана Касьян

Протидія домашньому насильству

         Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

         В рамках цієї акції в нашому освітньому закладі було проведено виховні години з елементами тренінгу «Протидія домашньому насильству». Учні 7-10 класів ознайомились з видами та ознаками домашнього насильства, було надано алгоритм дій у ситуаціях, коли вони стали свідками або жертвами домашнього насильства.


До Дня пам'яті жертв Голодомору

опубліковано 29 лист. 2020 р., 17:09 Светлана Касьян   [ оновлено 29 лист. 2020 р., 17:34 ]

Голодомор – 1932-1933 років – біль душі і пам’ять серця

       Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей.

       До 87-річниці Голодомору в Україні в нашій школі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи із вшанування пам'яті померлих в страшні 1932-1933-ті роки. На уроках історії та виховних годинах учні дізналися про символи Голодомору - свічу памяті, хлібину й колосся пшениці. Діти читали проникливі вірші, слухали пісню Оксани Білозір "Свіча", ділилися своїми враженнями та емоціями.

      Учителі Толкачова Ю.С.  і  Денисенко І.О. провели виховний захід з учнями 9 та   6 – А  класу «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України». Школярі читали спогади очевидців того страшного голодного лихоліття, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори». Тривожною була хвилина мовчання, адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України. Також учні наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.

      Учні 3 – Б класу під керівництвом учительки Стернард І. Л. виготовили маленькі паперові квіти-незабудьки і сформували з них символічну карту України.

       Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. 


  
  
  
  
  
  
 

До Всесвітнього дня дітей

опубліковано 21 лист. 2020 р., 02:09 Светлана Касьян   [ оновлено 21 лист. 2020 р., 15:57 ]


Права людини починаються з дитини

     Учні початкових класів взяли участь у міській вікторині "Права людини починаються з дитини", присвяченої Всесвітньому дню дитини. Протягом тижня 2 257 здобувачів освіти міста відповідали на питання у 3-х вікових категоріях. 
        Наші молодші школярі виявили неабияку зацікавленість в розбудові правової держави та демократичного суспільства. Відповідно до опрацьованих результатів учні початкових класів у молодшій віковій категорії посіли ІІ місце. Вітаємо наших юних правознавців   з перемогою та зичимо їм успіхів у навчанні, натхнення та нових перемог!


“Найбільший урок у світі” про права дитини та
глобальні цілі розвитку до Всесвітнього дня дітей

     20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, коли було прийнято Конвенцію ООН про права дитини. У 1954 році Генеральна Асамблея рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, дня, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Тому учні нашої школи  долучилися до цієї  події  та провели “Найбільший урок у світі” про глобальні цілі людства та права дітей – “Знаю права і змінюю світ”.

      Це дуже гарна ідея, адже деякі діти вперше почули про поняття глобальних цілей, шляхи подолання проблем та участь кожного в цьому. 

  
 

 

До Дня Гідності та Свободи

опубліковано 19 лист. 2020 р., 15:09 Светлана Касьян   [ оновлено 21 лист. 2020 р., 01:32 ]

21 листопада відзначається  День Гідності та Свободи

       До державного свята День Гідності в нашій школі було проведено низку заходів, які сприяють піднесенню національної свідомості молодого покоління, виховують почуття патріотизму та гідності за кращу долю свого народу. У зв'язку з цим лекторська група учнів відвідала дітей з презентацією до державного свята, теоретичним викладом його історії, головних подій та значення для сьогодення. На годинах спілкування відбувся відеоурок про демократію та демократичні цінності людства, а також їх втілення в українському суспільстві. Учні підготували флеш-моб з акровіршем до Дня Гідності. Було відзнято інтерв'ю з військовослужбовцем Збройних Сил України - Лебьодкіною Тетяною - мамою учня нашої школи

 
       Учні початкових класів у своїх малюнках не лише продемонстрували свої художні здібності, але й розширили знання про державні та народні символи України, наголосили на необхідності оберігати, як святиню, все те, що пов'язує нас із рідною землею.
      Другокласники взяли участь у Всеукраїнському конкурсі до Дня Гідності та Свободи і стали його переможцями.
 
  
  
Дебатний турнір

опубліковано 17 лист. 2020 р., 19:55 Светлана Касьян

Країна починається з тебе

                                

   З нагоди Дня студента  міським управлінням молоді та спорту було організовано проведення   молодіжного   дебатного турніру     «Країна починається з тебе».     Учителі             Толкачова Ю.С. і Денисенко І.О. підготували до участі в заході команду «Скіфи» , до складу  якої ввійшли Шушакова  Марія ( 9 кл.), Сербо Сергій (10 кл.), Чепіжко Олександра  та Хохлов Богдан (11 кл.). У  дебатах брали участь дев’ять команд, до  яких входили старшокласники й студенти маріупольських вишів.

      «Скіфи» посіли друге місце у своїй підгрупі , поступившись перемогою студентам  четвертого курсу МДУ і випередивши команду ЗОШ №7. Учнями нашої школи були підготовлені   доповіді з презентаціями, де  представлялися конструктивні рішення проблем на рівні міста та країни: «Маріуполь туристичний: бути чи не бути», «Промисловість Маріуполя: економічнний зріст чи екологічний колапс», «Зелена енергія в реаліях Маріуполя: здійсненний план чи безперспективна стратегія», «Молодь Маріуполя: залишатися тут чи бігти у великі міста». Під час виступів представники нашої школи продемонстрували навички публічних виступів і критичного мислення.

  
  


До Дня толерантності

опубліковано 17 лист. 2020 р., 19:20 Светлана Касьян

Планета толерантності

        У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин  класний керівник  6-А класу Денисенко І.О. провела виховну годину   « Планета толерантності» у формі «круглого столу» з елементами  сюжетно-рольової гри.  Під час  заходу учні  мали  можливість оцінити ступінь своєї толерантності, а також побачити себе та інших такими, які вони є насправді.

        Шестикласники з великим задоволенням взяли участь в іграх, під час яких   вони впізнавали один одного через характеристики, написані ними самими, а також знаходили щось спільне один з одним, утворивши в результаті ланцюжок з учнів усього класу. Виховна година пройшла у надзвичайній атмосфері щирості й доброзичливості.  

  
  


Тиждень безпеки дорожнього руху

опубліковано 14 лист. 2020 р., 08:28 Светлана Касьян   [ оновлено 14 лист. 2020 р., 08:34 ]

Безпечний  рух – твій вірний друг

 

       З  09 до 15 листопада в Україні відбувся щорічний загальнонаціональний Тиждень безпеки дорожнього руху (ІІ етап), покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на українських дорогах, підвищення обізнаності школярів щодо правил поведінки на дорозі.  Протягом тижня діти нашої школи мали можливість якомога більше дізнатися про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки. На уроках основ здоров’я  був проведений  практикум «Перша медична допомога», під час якого діти з учителькою  Л. М. Медведєвою відпрацьовували прийоми надання першої допомоги при нещасних випадках у ДТП. У бібліотеці було організовано виставку книг «Увага! Діти на дорозі!».

      13 листопада був проведений щорічний Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху в рамках національного проекту «Безпечна країна». Учні 3 – Б класу разом із учителькою Стернард І. Л. здійснили цікаву подорож у «Країну дорожних знаків», де вони познайомились із знаками дорожнього руху. Особливу увагу приділили дорожнім знакам для пішоходів, а також шляху дітей із дому до школи. Діти дуже активно брали  участь у цьому заході, відповідали на запитання, складали пазли «Дорожні знаки», відгадували загадки. 

        Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху,       

володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.


  
  
  
  
  
  
 


Тиждень енергозбереження та енергоефективності

опубліковано 14 лист. 2020 р., 00:52 Светлана Касьян

Збереження електроенергії залежить від кожного

    З метою формування в учнів свідомого ставлення до необхідності збереження енергетичних ресурсів у школі з 09 до 13 листопада 2020 року проходив Тиждень енергозбереження та енергоефективності. В рамках тижня було проведено ряд заходів, спрямованих на інформування учнівської молоді, виховання в неї бережливого ставлення до енергетичних ресурсів.                                                        

         Учні молодших класів переглянули мультфільми «Добре світло », «Винахід електричної лампочки», вони також дізнались, як працює електрична лампочка. На годинах спілкування «Як зберегти тепло й електроенергію», «Енергія в побуті», «Збережемо тепло своїх осель», «Споживай електроенергію розумно!» мова йшла про ощадливе ставлення учнів до використання паливно-енергетичних ресурсів. Учні школи взяли також  участь у виставці малюнків «Збереження електроенергії залежить від кожного".

  
 
 

Твори добро

опубліковано 15 жовт. 2020 р., 02:43 Светлана Касьян

      Всеукраїнська акція   "Happy Гав для Сірка"

        Учні нашої школи долучились до Всеукраїнської акції « Happy Гав для Сірка», організованої благодійним фондом "Щаслива лапа". До акції долучилися учні, педагоги та батьки школи. Кожен з них протягом двох тижнів приносили корм, ліки та крупи для собак та котів, що перебувають в місцевому притулку. Всі зібрані продукти будуть  передані котикам та песикам, які мешкають у притулку «Щасливі тварини», вони  дуже чекають на нашу допомогу.

       В акції взяли участь всі учні школи, а «нушівці» 2 – А класу були найактивнішими. Дякуємо благодійному фонду «Щаслива лапа» за організацію такої корисної акції та нашим учням, батькам та педагогам школи за участь у акції!


День захисника України

опубліковано 14 жовт. 2020 р., 23:55 Светлана Касьян

Зустріч із бійцями полку «Азов»

 

       Бійці полку «Азов» провели дружню зустріч з учнями загальноосвітньої школи № 64 та навчально-виховного комплексу «Гімназія – школа № 27».

      Школярі з радістю спілкувалися з захисниками України. Старшокласники гімназії №27 підготували концертну програму. Учні 2 – Б класу ЗОШ №64 привітали воїнів зі святом. Приємним сюрпризом для бійців «Азову» стали солодощі та коровай  . Наші захисники пообіцяли заходити в гості до школярів, а ті, в свою чергу, побажали азовцям повертатися живими і неушкодженими.

  
  
 
 1-10 of 19