Новини

2020-2021

Міські змагання з волейболу

опубліковано Светлана Касьян   [ оновлено ]

Вітаємо!

 

    Вітаємо команду хлопців, які посіли ІІ місце в міських змаганнях з волейболу.

     До складу команди входять учні 11 класу: 

                           1. Авдєєнко Дмитро,

                           2. Добра Михайло,

                           3. Олейніков Олександр,

                           4. Савосін Ярослав,

                           5. Хохлов Богдан,

                           6. Шевченко Владислав,

                           7. Шушаков Василь,

                           8. Юріков Віталій,

                           9. Кормін Євген, учень 8 – А класу.

    Команду до змагань підготували вчителі фізичного виховання Костюк Олег Іванович та Танасієнко Юліана Леонідівна.

Так тримати!

Військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

опубліковано Светлана Касьян

Конкурс «Влучний стрілець»

 

     Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура") є важливою складовою системи патріотичного виховання, що формується в українському суспільстві.

         Юні джури нашої школи з нетерпінням очікували на конкурс «Стрільба». 

Стрільба проводилась з пневматичної гвинтівки АК-74 з відстані в 10 метрів з положення лежачи. Кожен з учасників знаходився на окремому вогневому рубежі та виконував 6 пострілів – три пробних і три залікових. Свою майстерність та влучність продемонстрували Добра Михайло, Єлфімова Софія, Колісник Артем, Пилипчук Катерина, Шевченко Владислав та Шушаков Василь під керівництвом вчителя фізичної культури та предмету "Захист України" Костюка Олега Івановича.                    

          За результатами стрільби визначався ройовий (командний) результат. За підсумками проведення конкурсу  в командному заліку перше місце посів наш рій «Домаха», який набрав 267 балів із 300 можливих.


Вітаємо наших юних стрільців з перемогою! Так тримати!


До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

опубліковано 3 бер. 2021 р., 13:44 Светлана Касьян   [ оновлено 4 бер. 2021 р., 23:37 ]

      Поетичний флешмоб до 150-річчя від дня народження             Лесі Українки


      25 лютого виповнилось  150 років від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Інтерес до її творчості не згасає і нині.         

     Вірші Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) знайомі всім ще змалку, її біографію вивчають у кожному навчальному закладі, про неї говорять, пишуть, дискутують… Авторка відомих поетичних, прозових та драматичних творів, мала хист до музики, знала 7 мов, займалася перекладацькою діяльністю, читала європейську літературу в оригіналі. У 19 років написала підручник "Стародавня історія східних народів". Була принциповою феміністкою у житті та літературі. За незвичайну силу духу і твердість характеру Іван Франко назвав Лесю Українку “єдиним мужчиною на всю новочасну соборну Україну”. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

      З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки  учні нашої школи взяли участь у поетичному флешмобі «Лесине слово». Третьокласники під керівництвом Голоцукової Л. М. провели виховну годину "Я малою була горда...", челендж "Я хочу розказати вірш Лесі".

    Бібліотекарка Прчетич С. В. підготувала відео презентацію та цікаву розповідь про життя та творчість української поетеси, організувала поетичний флешмоб "Лесине слово".

      А четверокласники завітали до бібліотеки-філії для дітей імені Володимира Маяковського і взяли участь у заході, присвяченому 150-річному ювілею ЛЕСІ УКРАЇНКИ. Діти добре підготувалися до зустрічі: вивчили вірші поетеси, прочитали її казки. Під час заходу хлопці та дівчата уважно слухали розповідь бібліотекаря про нелегке життя Лесі Українки, тому з легкістю розгадали кросворд і дали правильні відповіді на всі запитання вікторини.

Вірш читає Нор Валерія, учениця 2 - А класу

Вірш читає учениця 3 - А класу

Вірш читає учениця 3 - А класу Кацко Діана

 

Вірш читає Моісеєва Маргарита, учениця 3 - А класу

Вірш читає Щолоков Архип, учень 3 - А класу 
  
 

  
 

Вітаємо!

опубліковано 25 лют. 2021 р., 03:38 Светлана Касьян   [ оновлено 26 лют. 2021 р., 10:25 ]

Вітаємо!
    Вітаємо команду хлопців, які отримали перемогу в районних змаганнях з волейболу та посіли І місце. 


До складу команди входять учні 11 класу: 
                           1. Авдєєнко Дмитро,
                           2. Добра Михайло,
                           3. Олейніков Олександр,
                           4. Савосін Ярослав,
                           5. Хохлов Богдан,
                           6. Шевченко Владислав,
                           7. Шушаков Василь,
                           8. Юріков Віталій.
    Команду до змагань підготували вчителі фізичного виховання Костюк Олег Іванович та Танасієнко Юліана Леонідівна.
Бажаємо нашим спортсменам та їх наставникам перемоги у міському турнірі!            Так тримати!

Абітурієнту- 2021

опубліковано 24 лют. 2021 р., 23:20 Светлана Касьян   [ оновлено 24 лют. 2021 р., 23:29 ]

Вступ–2021 для абітурієнтів зі Сходу України

Маріупольський центр професійного розвитку на виконання листа Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 11.02.2021
№ 01-23/224/0/160-21 на виконання листа Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 05.02.2021 № 22/9.2-525-21, повідомляє.

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством освіти і науки України та громадською організацією «Фонд «Відкрита політика» починаючи з 2016 року проводиться активна робота щодо інформування дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, про умови та порядок вступу до освітніх закладів, що розміщенні на підконтрольних Україною територіях.

 

Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України


Успішна історія Андрія з Донецька


Успішна історія Карини з Луганська


До Міжнародного дня рідної мови

опубліковано 22 лют. 2021 р., 14:16 Светлана Касьян   [ оновлено 23 лют. 2021 р., 15:00 ]

21 лютого  - Міжнародний день рідної мовиНації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають 21 лютого щороку, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

        Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.                                     

         Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

         Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

         Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою….

         З нагоди святкування у школі організовано та проведено заходи на тему: “Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу”, години спілкування «Мова - серце народу», «Рідне слово - диво калинове» та книжкову виставку. Співробітники бібліотеки імені Маяковського запросили учнів шостих класів взяти участь у заході "Рідна мова - Всесвіту 

основа". У виконанні учениць нашої школи: Терсяної Насті, Бітюцької Насті, Муляви Євгенії та 

Шаульської Марини пролунав   музичний подарунок - пісня на слова Лесі Українки, 150 - річчя 

якої ми будемо відзначати 25 лютого. Учні 3 - Б класу під керівництвом Стернард І. Л.  

виготовили святковий вінок "Наша мова калинова".

 
 
  
 
  
  
 
 День пам’яті Героїв Небесної Сотні

опубліковано 20 лют. 2021 р., 15:33 Светлана Касьян

Герої не вмирають… Просто йдуть…


       20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції гідності.

    Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами - Охоронцями на небі. «Вони чинять звитяги, вселяють віру і дарують надію. І так боляче стає, коли вони йдуть… Але є розуміння, що вони не вмирають, а просто повертаються на небо, щоб у важкі для країни часи повернутися знов.. Герої не вмирають…”

        Серед Небесної Сотні  були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України -  від  сходу до заходу, від півдня до півночі.

   У школі відбулися заходи з метою вшанування героїв Небесної Сотні. Під керівництвом вчительки історії Колеснікової Ю. С. було проведено тематичну арт-лекцію для учнів 8 – 11 класів, спільні патріотичні читання разом із бібліотекаркою школи Прчетич С. В.  

   Співробітники бібліотеки імені Маяковського організували та провели інформаційний захід «Герої не вмирають…Просто йдуть..» для учнів 6 - 7 класів. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять  мужніх учасників Майдану. Класні керівники 1 – 5 класів провели години спілкування про масові акції громадянського протесту в Україні, що пройшли в листопаді 2013 – лютому 2014 років на теми: «Герої Небесної Сотні», «Герої не вмирають», «За Україну, за її волю», «Їх подвиг пам’ятатимемо завжди», «Ангели майдану»,  «З Україною в серці», «Майдан – символ національної гідності».

Свічу поминальну запалили сьогодні!
У день цей лютневий помолиться світ
За душі героїв, за нації цвіт!

  
  
 
  
  
  
 

Зустріч зі студентами Української академії лідерства

опубліковано 20 лют. 2021 р., 12:46 Светлана Касьян

Молодь, яка творить зміни

          У нашій школі відбулась зустріч учнів 10 та 11 класів із студентами із Української академії лідерства.  "Молодь, яка творить зміни" – саме так називають студентів Української академії лідерства. У вересні 2019 року центр навчального закладу з’явився й у нашому місті – наразі тут проходять навчання 38 студентів з різних регіонів країни. Академія – це громадська організація, яка працює з молоддю по усій Україні. Всього є сім центрів: у Львові, Маріуполі, Чернівцях, Харкові, Миколаєві, Полтаві та Києві. Академія допомагає молоді знайти себе, визначитися, ким вони хочуть стати у майбутньому, шляхом реалізації проєктів, волонтерської діяльності. Щорічно академія охоплює понад сто тисяч осіб. Освічена, ініціативна, небайдужа, допитлива, з активною життєвою позицією молодь – це майбутнє нашої держави.

        Українська академія лідерства – це 10-місячна освітня програма розвитку для молоді. Навчання триває 6 днів на тиждень, а студенти проживають у кампусах Академії. Програма допомагає молоді знайти своє призначення, усвідомлено обрати майбутню професію та розкрити лідерські якості.

        В основі навчання — три елементи розвитку: фізичний, емоційний та інтелектуальний. Під час навчання та роботи студенти здобувають навички самопізнання, аналізу суспільних викликів, командної праці, комунікації, щоб краще зрозуміти себе, країну і світ, в якому ми живемо.  

          Минулого року в Маріуполі відкрився власний кампус УАЛ. Будівля повністю облаштована для комфортних умов навчання і відпочинку. Капітальний зовнішній і внутрішній ремонт проводився із застосуванням передових технологій і сучасних матеріалів. Навчання проводять вчителі із найкращих університетів України та кваліфіковані наставники. Студенти мають можливість вирушити в експедиції країною, стати волонтерами та здобути практичний досвід у реалізації масштабних проєктів, які змінюють життя громади. Ставайте лідерами та знаходьте своє призначення!

  
 

Зустріч з представниками ювенальної превенції

опубліковано 18 лют. 2021 р., 03:47 Светлана Касьян

Відповідальність неповнолітніх за прояви булінгу 

           17 лютого в нашій школі інспектори  ювенальної превенції Центрального відділу поліції Головного управляння Національної поліції в Донецькій області Лой Оксана Валеріївна, рядова поліції,  та Михайлова Вікторія Сергіївна, старший лейтенант,  провели лекційне заняття з учнями 9 класу з проблемних питань профілактики та протидії булінгу. Учні прослухали інформацію про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності. Поліцейські  дали змістовні відповіді на ряд запитань, які виникли під час зустрічі та нагадали підліткам про основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації,  у які можна потрапити  і як їх уникнути. Саме тринадцяти-чотирнадцятирічні учні потребують особливої уваги з боку дорослих, тому що перебувають в активній стадії підліткового віку і легко потрапляють під негативний вплив.
      Булінг визначається психологами як цькування, утиск і дискримінація, тобто тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (з фізичними або психологічними проявами) з боку дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини.

        Наприкінці зустрічі правоохоронці закликали учнів бути  законослухняними громадянами.

  
 


Пам'ятна дата

опубліковано 14 лют. 2021 р., 13:17 Светлана Касьян

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

      15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

       Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ з Афганістану.  З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

       Залучити учнів до знань таких важливих подій треба з підліткового віку. Саме тому учні 8 класів ознайомилися з історією цієї дати та дізналися обставини її запровадження.

 1-10 of 54