2019-2020


Всесвітній день прибирання

опубліковано 18 вер. 2020 р., 01:53 Светлана Касьян

Зробимо Україну чистою разом!

Let’s do Ukraine clean together!

 

       Учні нашої школи долучились до акції «Зробимо Україну чистою разом! |Let’s do Ukraine clean together!». Цього року акція відбувалась із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою була наявність рукавичок та врахування соціальної дистанції. Мінна безпека

опубліковано 13 вер. 2020 р., 13:24 Светлана Касьян

Збережи своє життя!

      Міжнародна організація з гуманітарного розмінування «The HALO Trust» 09 вересня організувала в стінах нашого закладу зустріч для учнів 5 – 8 класів. Під час заходу фахівці провели інтерактивне заняття з мінної безпеки, яке відбулось на шкільному подвір`ї. Діти слухали із задоволенням, активно відповідали на запитання, відтворювали життєві ситуації, робили висновки.  Особливу увагу інструктори звертали на послідовність правильних дій при потраплянні на небезпечні території, розповіли про основні види загроз, які можуть з ними зустрітись. Вчили звертати увагу на небезпечні місця, розповіли про ознаки цих місць, як вони позначаються .

        Основні вказівки від саперів: не підходити та не торкатися вибухонебезпечних і підозрілих предметів, а також одразу викликати рятувальників за номером 101.

  
  
  
 З Днем знань!

опубліковано 2 вер. 2020 р., 05:58 Светлана Касьян


       1 вересня – День знань – особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів та батьків. Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути! Але в цьому році свято є дуже незвичним для учнів та вчителів, адже вперше школа розпочала навчання в умовах пандемії.

Звучить урочиста музика, лунають теплі привітання та побажання від директора школи Вєнії Наталії Петрівни та вчительки 1 – А класу Крамар Надії Петрівни. Вони бажають школярам 
успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! А також особливу увагу приділяють тим, для кого перший дзвоник дійсно пролунав вперше, а для кого – востаннє. На урочистій частині  були присутні першокласники та учні 11 класу, а також батьки.   

  
  

      «Ми – за мир!» - під таким гаслом пройшов Перший урок у 8-Б класі. Під час інтегрованого заняття, яке провели  вчителі  Заграфова О. М. та Толкачова Ю.С., учні поглибили свої знання з теми миру в різних видах наук і мистецтва. Тренінг асоціацій «Мовний ланцюжок» дозволив дітям охарактеризувати мир як моральний аспект існування людства. Тематична візуалізація (робота з ілюстраціями) розширила світогляд учнів щодо емблем-символів миру, картин видатних митців з цієї теми. Діти виразно розповідали вірші, працювали з глобусом, на якому було позначено місця війн та воєнних конфліктів сучасності. Наостанок учні зробили тематичну інсталяцію із власних долоньок навколо картини П. Пікассо «Голуб миру», діти висловлювали щирі побажання людству – добра, миру, злагоди, щастя, поваги, розуміння тощо. Нехай усі дитячі побажання здійсняться!

  
 


З Днем Державного Прапора та Днем незалежності України!

опубліковано 23 серп. 2020 р., 03:53 Светлана Касьян

 

       Шановні учні, вчителі, батьки, друзі школи та громада міста! Від щирого серця вітаємо Вас із Днем Державного Прапора України та величним святом - Днем незалежності України!

       З того часу, як над країною офіційно було піднято синьо-жовтий прапор, ми пережили кризи та підйоми, втрати й здобутки. Сьогодні Україна впевнено заявляє про себе на світовій арені, демонструє готовність до перетворень, до міжнародної інтеграції, до покращення рівня життя свого народу. А Державний Прапор – як символ свободи, єднання та слави нашої країни – уособлює  усі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє.

        Наш прапор - це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Його маємо берегти і шанувати як найвищу національну святиню.   

       Від усього серця бажаємо вам, щоб ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Доброго здоров'я, добробуту і щастя кожній родині.

       Зі святами вас!


Випускники - 2020

опубліковано 31 лип. 2020 р., 03:15 Светлана Касьян   [ оновлено 31 лип. 2020 р., 03:15 користувачем Ігор Корюков ]

Щасливої та щедрої долі в житті вам,

дорогі випускники!

 30 липня згідно розкладу, з дотриманням вимог в умовах карантину, в Маріупольській ЗОШ  № 64 відбулось вручення свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти учням 11 класу. Санатарчук Марія нагороджена золотою медаллю за високі досягнення у навчання.

Нелегким був навчальний рік для випускників 2020 року. Карантин, дистанційне навчання, коронавірус… А як одинадцятикласники  готувались до свята «Останнього дзвоника», вони хотіли вразити учнів та батьків шкільним вальсом, але … не склалося. Дзвоник для них пролунав віртуально. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), яке повинно було відбутися 15 і 17 червня, випускники могли  пройти лише в режимі онлайн вдома. Основна сесія ЗНО відбувалася   в спекотну погоду. Мріяли наші старшокласники й про випускний вечір, але… не судилося. На жаль, карантин, спричинений пандемією, вніс свої корективи, і традиційний урочистий формат святкування змінився. Але, незважаючи на карантинні обмеження, шкільна родина зібралася у 

рідній школі, щоб вручити одинадцятикласникам у святковій атмосфері свідоцтва про повну  

 загальну середню освіту і побажати щасливої долі. Ні  дистанція, ні масковий режим не 

змогли зіпсувати важливості моменту, який назавжди  закарбується у пам’яті випускників.

      

    Сьогодні ви залишаєте рідну школу, і все, що вас чекає у дорослому житті, тепер залежить тільки від вас самих. Тут вас навчили бути щирими, самостійними, відповідальними, чуйними. Навчили дружити, відстоювати свою думку, любити науку, дбайливо ставитися до знань, тобто дали основу того, без чого неможливо стати справжньою Людиною з великої літери! І завжди пам’ятайте, що тільки сама людина є творцем власного щастя.

Побажаємо вам не розгубити все це, а примножувати, виховувати в собі найкращі якості. Бажаємо, щоб ваші мрії здійснилися.

 

 

 Ну, от і все… Закінчились уроки
І перед вами зараз сто доріг.
Ви робите останні свої кроки
І шкільний покидаєте поріг.

Щасливої вам дороги, дорогі наші випускники! Удачі вам, нових досягнень, щастя і успіхів у подальшому житті!

Екологічна проблема

опубліковано 31 лип. 2020 р., 01:17 Светлана Касьян   [ оновлено 31 лип. 2020 р., 01:46 користувачем Ігор Корюков ]

Належне поводження з твердими побутовими відходами

     Питання поводження з побутовими відходами у сучасному світі завжди було великою проблемою. Сьогодні ситуація особливо загострилася. Не радують око звалища відходів біля наших будинків, на узбіччі доріг. За статистикою щорічно кожний мешканець великого міста у своєму домашньому господарстві викидає близько 300 кг або, інакше кажучи, один контейнер твердих побутових відходів. І це, не враховуючи тверді побутові відходи, що утворюються у торгівлі, на підприємствах тощо.

     У зв’язку з тим, що впровадження роздільного збирання ТПВ – процедура довготривала та потребує значних капіталовкладень, на даний час вже розпочата реалізація її перших етапів, а саме: проведення експериментів з роздільного збирання ТПВ, зокрема і у нас,  з використанням різних технологічних схем. Вказані заходи супроводжуються проведенням постійної агітаційної роботи щодо безпечного в санітарно-епідемічному та екологічному відношеннях поводження з ТПВ та необхідності свідомої активної участі всіх верств населення у впровадженні роздільного збирання компонентів ТПВ.

Видео YouTube

Видео YouTubeПротиепідемічні рекомендації на початок навчального року

опубліковано 31 лип. 2020 р., 00:29 Светлана Касьян   [ оновлено 31 лип. 2020 р., 00:42 користувачем Ігор Корюков ]

Міністерство охорони здоров’я дало школам протиепідемічні рекомендації на початок навчального року


    Головний санітарний лікар  Віктор Ляшко дав школам тимчасові протиепідемічні рекомендації.

Вони затверджені його постановою №42 від 30 липня 2020 року.

За виконання рекомендацій відповідає засновник та керівник школи.

Відповідно до рекомендацій:

 • до роботи не допускаються працівники закладу з температурою понад 37,2°C;
 • працівників треба забезпечити засобами індивідуального захисту: одна маска на 3 години;
 • перед одяганням та після зняття маски потрібно вимити руки з милом або використати антисептичні засоби;
 •  керівник закладу має розробити маршрути та графік допуску учнів до школи, щоб уникнути скупчень людей;
 • до школи не допускають батьків, окрім як для супроводу учнів з інвалідністю;
 • вчителі перед заняттями опитують учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань;
 • якщо в учня / учениці виявили симптоми захворювання за відсутності батьків, його / її рекомендують тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні та проінформувати про це батьків;
 • пересуватися та заходити в приміщення школи потрібно в масці, під час занять маску можна не використовувати;
 • мінімізувати переміщення учнів закладом  наприклад, проводити всі заняття в одному кабінеті;
 • скласти розклад так, щоби заняття в різних класах починалися та закінчувались у різний час;
 • за можливості забезпечити проведення занять на свіжому повітрі;
 • у туалетах повинні бути антисептик, рідке мило та паперові рушники (або електоросушарки для рук). Забороняється використання багаторазових рушників;
 • провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин;
 • розмістити на території закладу контейнери для використаних засобів індивідуального захисту з написом “ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ”.

Трагічна дата

опубліковано 21 черв. 2020 р., 23:24 Светлана Касьян   [ оновлено 21 черв. 2020 р., 23:24 користувачем Ігор Корюков ]

                                    
День  скорботи  і  вшанування  пам'яті  жертв  війни  в Україні

Згідно з Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, з метою   всенародного   вшанування  пам'яті  синів  і  дочок українського народу,  полеглих   під   час   Другої світової війни, 22 червня щорічно відзначається як  День  скорботи  і  вшанування  пам'яті  жертв  війни  в Україні.

Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина та її союзники атакували радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова частина Другої світової війни. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців. Через це Україна зазнала великих людських і матеріальних втрат. Зокрема, на її території загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, із них цивільного населення  –    близько 5 млн. жінок, старих, дітей. 2,2 мільйона українців було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Великих людських втрат зазнав за часи Другої світової війни Донецький регіон. За переписом 1939 року на території нашої області мешкало 3,1 млн осіб. На 1 грудня 1943 року населення становило близько 1,577 млн.мешканців, тобто скоротилося на 1,5 млн.осіб.

Зокрема, за часи нацистської окупації на території Донецької області функціонувало 47 таборів радянських військовополонених. Через погані умови утримання смертність серед військовополонених була надзвичайно високою.

Протягом 1941-1942 років було знищено 25 133 осіб – більше третини довоєнної чисельності мешканців Донеччини єврейської національності.

Під час Другої світової війни остарбайтерами стали понад  252 239 донеччан, або 8% від населення області у 1939 році.

 

Тому цього дня 22 червня вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Звільнення від ДПА

опубліковано 21 черв. 2020 р., 00:32 Светлана Касьян   [ оновлено 21 черв. 2020 р., 23:27 користувачем Ігор Корюков ]


Рада звільнила всіх випускників від ДПА

Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити випускників шкіл, а також учнів, слухачів, студентів закладів професійно-технічної, вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/20 навчальному році,  від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації.

За відповідний законопроект у четвер проголосувало 356 народних депутатів.

Метою законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час оцінювання результатів навчання учнів та студентів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

Згідно з документом, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, зможуть отримати документи про здобуття повної загальної середньої освіти без проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Разом з тим, випускники, які за результатами ЗНО, матимуть намір зарахувати оцінку іспиту як ДПА, матимуть можливість це зробити.


Освіта.ua
18.06.2020


Повернення коштів за пробне ЗНО

опубліковано 21 черв. 2020 р., 00:25 Светлана Касьян   [ оновлено 21 черв. 2020 р., 00:25 користувачем Ігор Корюков ]

        Повернення коштів за пробне ЗНО розпочнеться 1 липня

     Виплата коштів, що були сплачені учасниками пробного ЗНО, має розпочатись 01 липня та може тривати до 1 грудня 2020 року.

    Відповідні терміни визначені порядком використання коштів для повернення коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році, що затверджений Кабінетом Міністрів.

     Згідно з документом, повернення коштів буде здійснено всім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році, які були зареєстровані для проходження тестування та сплатили кошти за участь у ньому.

До 01 липня Міністерство освіти і науки має передати дані про учасників пробного ЗНО до ПриватБанку, який здійснюватиме відповідні виплати.

Виплата коштів здійснюватиметься у період з 1 липня до 1 грудня 2020 року.

Освіта.ua
19.06.20201-10 of 103