2017-2018


23 серпня відзначається День Державного Прапора України

опубліковано 21 серп. 2018 р., 04:03 Светлана Касьян   [ оновлено 21 серп. 2018 р., 04:03 користувачем Игорь Корюков ]

Це свято з'явилося завдяки підписанню в 2004 році відповідного президентського указу. У той час главою держави в Україні був Леонід Кучма. До 2004 року день українського прапора відзначали тільки в Києві у вигляді муніципального свята.

      Символ державності України — прапор — докладно описаний в Конституції країни. Після проголошення незалежності держави прапором України називають полотно з двох рівновеликих частин синього і жовтого кольору. При цьому співвідношення ширини полотна до його довжини — 2:3. Такі стандарти закріплені конституційно.

        В новітній історії вперше такий прапор було піднято над будівлею Верховної Ради України 24 серпня 1991 року. Саме в цей день був проголошений акт про незалежність країни.

       Історія синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.

        Синій колір на прапорі означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.Незабутній відпочинок у пришкільному таборі «Іскорка»

опубліковано 18 черв. 2018 р., 00:49 Светлана Касьян   [ оновлено 18 черв. 2018 р., 04:15 користувачем Игорь Корюков ]

Незабутній відпочинок у пришкільному таборі «Іскорка»

                                                                     Літо, літо, літечко…— золота пора,

                                                                     Про це найкраще знає люба дітвора.

 

       Непомітно пролетів ще один навчальний рік. Ось і прийшло золоте літечко, пора року, яку з нетерпінням чекають всі дітлахи, адже у школярів почалися літні канікули. Це саме ті дні, коли діти можуть провести свій вільний час з однокласниками та потоваришувати з дітьми з інших класів. Цікавий, змістовний відпочинок отримали школярі у літньому пришкільному таборі «Іскорка», який було організовано  у школі № 64.


 


    Відпочинок тут поєднував інтереси усіх дітей, адже були і різні конкурси, і спортивні змагання, і туристичні подорожі. Наші маленькі мандрівники побували у багатьох цікавих місцях славетного Маріуполя, відвідали кінотеатри, музеї, взяли участь у цікавих майстер-класах. Від подорожі на узбережжя Азовського моря до краєзнавчого музею, від Міського саду до бібліотеки імені Маяковського. І усюди їм було весело та цікаво.  


 

       Кожен день приносив безліч нових вражень, нових відкриттів. 1 червня вихованці табору побували у Міському саду, де з ранку почалося масове святкування Дня захисту дітей. Для дітлахів була організована концертна програма, «острівці» за інтересами, майстер-класи та спортивні змагання. Особливий інтерес у дітей викликала техніка рятувальників і поліції, а також гра-подорож по станціям. 

 
   
  

   А якою веселою була мандрівка до Країни книг! Співробітниці бібліотеки імені Маяковського дуже винахідливі, з ними ніколи не буває сумно. Цього разу вони запропонували здійснити подорож на кораблі «Веселий Роджер». Разом з піратами Джеком, Джоном та Біллі, ролі яких виконували бібліотекарі, мандрували юні читачі з одного острову на інший, «ловили рибку», відгадували   загадки, танцювали, познайомились із «капелюхом», який розкривав  потаємні думки присутніх. Юні мандрівники сміялися досхочу, співали та весело розважались. Подорож була дуже захоплюючою завдяки відданим своїй справі  берегиням  книжкового храму.

  
  
  
                                      

      8 червня Арт-студія влаштувала свято кольорової творчості для юних художників табору. Чарівні пензлики допомогли ожити гіпсовим фігуркам, які в маленьких руках юних аматорів заграли різнобарвними фарбами. Діти були дуже вдячні Марині Євгенівні за те, що вона дала змогу  зануритися  у світ кольорової феєрії. 


 
  
 
 
 
                                              А ще команда табору «Іскорка» зайняла перше місце у міських спортивних змаганнях «Стрибунці» серед пришкільних таборів з денним перебуванням. Наші юні спортсмени довели, що найкращі «стрибунці» міста (стрибки через скакалку) навчаються у школі № 64, а саме: Булі Анастасія, Ємцов Андрій,  Лесняк Ярослав, Корноухов Кирило, Шаульська Марина, Бахтар Карина. Щиро вітаємо наших переможців та вчителів фізичного виховання Танасієнко Юліану Леонідівну та Костюка Олега Івановича, які привели до перемоги юних спортсменів!
  
 

    Щоденна програма у таборі відпочинку передбачала повноцінний відпочинок дітей. Посилена увага при плануванні приділялася питанням профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, правилам дій у надзвичайних ситуаціях, формуванню навичок здорового способу життя, організації змістовного дозвілля. Школярі зустрілися із представниками патрульної поліції, відвідали пожежну частину.   

 
 
 
  

Побували наші учні і на морському узбережжі, де можна було освіжитися у воді, а потім відпочивати на сонячному березі!   

 

     У просторій, світлій їдальні завжди смачно пахне і чути було задоволений дитячий галас: «Смачного!» та «Дякуємо!» - є за що: кухарі щодня у турбувалися про те, аби їжа для дітей була смачна, корисна, калорійна та різноманітна. «Ні дня без вітамінів», –  слова завідуючої їдальнею Побудзей Ірини Олександрівни,  тому в щоденному меню для дітей обов’язковими були салати, соки, фрукти. 

    Завершилася зміна святковим концертом «Шоу талантів», де було підведено підсумки роботи загонів, нагороджено дітей, які брали активну участь у житті табору. За цей час дітлахи стали більш близькими між собою, краще пізнали одне одного, розкрили свої таланти. 

     Поруч із дітьми постійно знаходились їх вихователі, які піклувалися про створення сприятливих умов для відпочинку дітей, толерантної атмосфери для розкриття творчих здібностей кожного вихованця: Стернарл І.Л.,(начальник табору), Павлова Г.О., Маяк М. В., Петренко Н. А., Треус І. С., Гикало Н. А., Ларіонова Т. В., учителі фізичного виховання Костюк О. І. та Танасієнко Ю. Л., а також музичний керівник Семенченко Р. Ф..

                    Табір, до побачення! До зустрічі наступного літа!

Останній дзвоник пролунав для наших випускників

опубліковано 11 черв. 2018 р., 01:28 Светлана Касьян   [ оновлено 11 черв. 2018 р., 01:28 користувачем Игорь Корюков ]

Останній дзвоник пролунав для наших випускників

      25 травня 2018 року  останній дзвоник запросив на подвір’я учнів нашої школи. 

 

    Особливо хвилюючим це свято було для випускників – одинадцятикласників, які сьогодні покидають поріг рідної школи і вступають в новий етап життя. Директор школи  Святна Марина Анатоліївна привітала всіх із цим чудовим святом та підкреслила, що  навіть через призму років всі випускники школи будуть з вдячністю згадувати своїх вчителів та рідну школу, яка дала перші знання та дорогу в доросле життя.

    Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Гончарова М. І., підбиваючи підсумки начального року, відзначила кращих учнів школи. Зокрема Похвальні листи за високі досягнення у навчанні  отримали: учні    3-А класу - Криштоп Софія та Суліма Денис, учні 3-Б класу – Камишенко Владислав, Плохіх Карина та Пилипчук Єлизавета, учень 4-А класу Аніканов Микита, учні 4-Б класу - Громов Володимир, Кукуяшна Анна та Родін Віталій, учні 5-А класу - Дмитрук Олександр, Лущак Анна та Терсяна Анастасія, учениця 6 класу Шушакова Марія, учень 8-Б класу Олейніков Олександр.

 

 

      Під час навчального року учні школи також були переможцями та призерами II етапу Всеукраїнських предметних олімпіад: Сербо Сергій, Горелова Олена, Тосхопаран Амелія, Дяченко Надія, а Марія Санатарчук посіла ІІІ місце у обласній олімпіаді з української мови та літератури. Окрім навчання, учні нашої школи  також були активними учасниками колективу художньої самодіяльності. Тріо у складі Матьйозова Ярослава, Лейбіної Ольги та Санатарчук Марії стали переможцями міського конкурсу «Пісня в солдатській шинелі». За активну участь у конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва відзнаку отримала випускниця 9-Б класу Гончарук Єлизавета.

     Нагороди також отримали випускники 11 класу – переможці міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»): Анцупов Микита, Германова Валерія, Задоя Сергій, Крать Олександр, Нестеров Микита, Островерх Данило, Остроухова Юлія, Рибалка Вікторія, Семейкін Данило, Сєдакова Катерина.


   Дзвінкоголосо вітали випуск­ників першокласники.  Звичайно, і випускники дякували рідним учителям за знання і турботу, за розуміння і терпіння. Їхня вдячність виливалась теплими словами, щирими віршами, дзвінкими піснями та різнобарв’ям квітів. 

 
 
 

    Та дитинство, як  сизокрилий птах, пролетіло, залишивши тільки спогади і  душевне тепло від  багаторічних спілкувань. Попереду – самостійне життя, нелегке, сповнене невідомості.


    Завершилась урочиста лінійка традиційним лунанням останнього дзвоника, який всіх закликав на завершальний урок у цьому навчальному році.
Зі святом Останнього дзвоника!

опубліковано 24 трав. 2018 р., 20:15 Светлана Касьян   [ оновлено 24 трав. 2018 р., 20:15 користувачем Игорь Корюков ]

 
                             Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки!

       Щиро вітаємо вас зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою! 
       Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
       Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.
        Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаємо, щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Віримо, що ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаємо вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій. 


Мамо, матусю рідненька!

опубліковано 18 трав. 2018 р., 21:56 Светлана Касьян   [ оновлено 18 трав. 2018 р., 22:18 користувачем Игорь Корюков ]

 

Мамо, матусю рідненька!

 

       Слово "мама” росте з нами тихо, як ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квітка, як тихо світить вечірня зоря, і гладить по голівці рідна рука. Мати – захист і притулок для дитини, вона її опора і совість. Все, що є в нас найкращого, все від неї, від рідної неньки.

      У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, коли травами і квітами замаїться земля, теплий весняний вітер приніс до нашої школи Свято Матері.

    11 травня у  кабінеті номер 8 зібралися матусі та бабусі 1-А класу. Щиро вітали їх першокласники. Підготували вірші, пісні, власноруч зроблені подаруночки. Дружними оплесками та добрими посмішками зустрічали гості ляльковий театр «Джерельце», який показав авторську казку «Заяча хатка».

       А головним сюрпризом був фільм « Які наші матусі». Цей фільм зняв батько Гладиря Дениса – Роман Сергійович. Це було нашою таємницею. Батько прийшов до школи і у кожної дитини взяв інтервю, яка його мама. Справжнє задоволення отримали не тільки батьки, але й діти.

       А закінчилося свято частуванням. Вчителька Павлова Г. О. спекла торт для матусь. І всі матусі та бабусі пили чай із тортом,  а виховані діти дивилися мультфільми.


   
 
 

Конкурс "Світ краси та фантазії"

опубліковано 16 трав. 2018 р., 21:56 Светлана Касьян   [ оновлено 16 трав. 2018 р., 21:56 користувачем Игорь Корюков ]

Вітаємо!!!

 

    16  травня 2018 року на базі міського Центру   науково-технічної творчості учнівської молоді  відбувся міський конкурс художників – модельєрів – дизайнерів – початківців «Світ краси та фантазії ».

     У конкурсі взяли участь 6 учнів нашої школи під керівництвом Львової Лариси Олександрівни.  Всі вони стали призерами

                                 Наші переможці:

1  місцеНовосьолова Даря (5 – А клас)

2  місцеКовальова Аліна (5 – А клас)

2  місцеТосхопаран Амелія (9 – Б клас)

3  місцеГоловко Марія (5 – А клас)

3  місцеСтайловська Марія (5 – А клас)

3  місцеЄлфімова Софія (8 – А клас)

Виносимо подяку нашим переможцям та їх керівнику Львовій Л. О..

Вітаємо з перемогою !

Так тримати!

З Днем матері!

опубліковано 13 трав. 2018 р., 02:21 Светлана Касьян   [ оновлено 13 трав. 2018 р., 02:24 користувачем Игорь Корюков ]

З Днем матері!

Цього року Україна святкує День матері 13 травня. Саме цього дня 

найщиріші слова вдячності та любові лунають  для найдорожчих у світі 

людей. Спасибі за ласку, за щире тепло,

Недоспані ночі, турботи й добро.

Здоров’я міцного Вам зичимо щиро,

Любові і радості, злагоди й миру!


28 квітня – Всесвітній день охорони праці

опубліковано 1 трав. 2018 р., 23:52 Светлана Касьян   [ оновлено 4 трав. 2018 р., 05:47 користувачем Игорь Корюков ]

Відкритий урок «28 квітня – Всесвітній день охорони праці»

    Проблема охорони праці є однією з найактуальніших. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

     Тому виховувати високу культуру безпеки праці, відповідальне ставлення до особистої безпеки, збереження життя та безпеки оточуючих людей потрібно ще з раннього дитинства, бо сьогоднішні школярі – це майбутні працівники і роботодавці.

     27 квітня колектив Маріупольської  загальноосвітньої школи № 64 активно долучився до проведення загальношкільних заходів щодо відзначення Всесвітнього дня охорони праці. Особливу увагу було звернено на заходи з охорони праці в закладі, перевірку знань, проведення інструктажів з охорони праці.

      Класним керівником  8 – А класу Медведєвою Л. М. було наголошено, що за даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15–24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

       Класний керівник 9 – Б класу Марфлюк Л. В. повідомила, що в Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

 

Класний керівник 4 – А класу Голоцукова Л. М. повідомила учням про те, що характерною рисою життя кожного з нас повинно стати суворе дотримання вимог безпеки праці при виконанні будь-якої роботи. Вона розглянула з учнями ситуації, які можуть виникнути під час роботи у нашому житті. Під час відкритого уроку учні усвідомили, що потрібно нести відповідальність за власне життя та життя оточуючих людей. Було проведено виставку дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей»        у 4 – А класі, 3 – Б класі (класний керівник Треус І. С.), 3 - А класі (класний керівник Петренко Н. А.)

 
  


  
   

Першокласники під керівництвом Павлової Г. О. переглянули презентацію та мультфільми щодо безпеки праці на виробництві, а також у школі.

       Головною метою таких заходів є привернення уваги молоді до проблем охорони праці, формування у школярів культури безпеки праці, а також стимулювання інтересу до практичного застосування знань, отриманих в школі.


 


Єдиний інформаційний день «Чорна трагедія на кольоровій землі»

опубліковано 26 квіт. 2018 р., 16:44 Светлана Касьян   [ оновлено 13 трав. 2018 р., 02:36 користувачем Игорь Корюков ]

Єдиний інформаційний день «Чорна трагедія на кольоровій землі»

    Щорічно 26 квітня Україна вшановує трагічну дату – День техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Цей день, 26 квітня 1986 року, кривавою сторінкою вписаний в історію світу. Для того щоб сучасне покоління не забувало про трагедію, одинадцятикласники у складі лекторської групи нагадали про події квітня 1986 року. Учні різних класів створили тематичні стіннівки, де показали необхідність існування мирного атому на землі. Були проведені класні години «Відлуння Чорнобиля», «Чорнобильська трагедія: як це було»,  «Мужність і біль Чорнобиля» та ін.

 
 

 Єдиний урок англійської мови

опубліковано 26 квіт. 2018 р., 16:17 Светлана Касьян   [ оновлено 29 квіт. 2018 р., 14:38 користувачем Игорь Корюков ]

Єдиний урок англійської мови

Життя та творчість великого драматурга

  23 квітня 2018 року  у нашій школі  відбувся Єдиний урок англійської мови, під час якого учні 6 – 8 класів здійснили подорож до країни Вільяма Шекспіра, переглянули відео про біографію та творчість автора, познайомилися з основними відомими п’єсами та головними героями.

 
 1-10 of 29